14.6 C
Ankara, TR
Salı, Mayıs 26, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

yunanistan-vize-randevusu
Başkent:Atina
Telefon:+30
Alan:131,957 km2
Nüfus:10.955.000
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Yunanistan Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Yunanistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Greece Visa Information

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Yunanistan Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Yunanistan vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vize Başvurusu sırasında Yunanistan Konsolosluğu bazı durumlar üzerinde dikkatle durmaktadır.  Yunanistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında oldukça önem verdiği durumlar şöyledir:

25 Eylül 2014 tarihi itibari ile ilk kez Yunanistan vizesi ya da Schengen vizesi başvurusu yapan kişinin biyometrik bilgi beyanı zorunluluğu getirmesidir. Biyometrik bilgiler parmak izi alımı, elektronik imza ile biyometrik fotoğraf çekimine büyük önem göstermektedirler.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan Vize İşlemleri için yapılacak başvuru işlemlerinin başvuru yapacak kişinin ikamet ettiği il ve ilçeye göre hizmet veren Yunanistan konsolosluğunun hangisi olduğu belirlenmelidir.

Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsoloslukları yetki alanları içine giren il ve ilçelere göre hizmetini sürdürmektedir. Yunanistan vize işlemleri başvuru yapan kişinin ikamet ettiği il ve ilçeye göre başvuruyu şahsen alabilmektedir. Ancak direk kabul edilmeyen kısa süreli Yunanistan vize işlemleri başvuruları için firmamız Long Vize aracılığıyla başvurularınız yapılabilmektedir.

 

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize Randevusu, Yunanistan Konsolosluğu ile Ankara Yunanistan Büyükelçiliği Yunanistan Vizesi İşlemlerinde şahsi yapılan başvuruları kabul etmemekte ve Yunanistan vizesi işlemeleri için yetkilendirilmiş Yunanistan Vize Başvuru merkezleri ile iletişim kurmaktadır.

İstisnai bazı durumlar dışında Yunanistan Konsolosluğu tarafından gerek duyulmadıkça kısa süreli vize başvuruları için Yunanistan vize randevusu firmamız Long Vize tarafından alınabilmektedir. Yunanistan Vize Randevusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

 

Yunanistan Vize Çeşitleri

Yunanistan Vize Çeşitleri; Yunanistan Aile/Akraba Ziyareti Vizesi, Yunanistan Ticari Vize, Yunanistan Turistik Vize, Yunanistan Uzun Süreli Oturum Vizeleri olmak üzere kategorilere ayrılmaktadır.

Yunanistan Vize Çeşitlerinde yapılması gereken işlemler konusunda firmamız Long Vize sizlere Yunanistan Vize Çeşitlerine göre destek vermektedir. Yunanistan Vize Başvurusu hangi kategoride uygunluğu açısından önem arz etmekte ve  dikkatle seçilmelidir.

 

Yunanistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Yunanistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Yunanistan vize başvurusunda çalışan belgeler Yunanistan seyahati amacına ve süresine göre farklılık gösterebilirken herkesin sabit olarak temin etmesi gereken Yunanistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri:

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Yunanistan Vize Danışmanlık

Yunanistan Vize Danışmanlık, Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Yunanistan Vize Başvurusunda bulunmak ve Yunanistan Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Yunanistan Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Yunanistan Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Yunanistan Vize Başvurusu yapın, Yunanistan Vize Randevusu alın! Yunanistan Vize Danışmanlık İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25  

 

YUNANİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Yunanistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi almak isteyenlerin bilmesi gereken ilk şey Yunanistan Devleti’nin Schengen Ülkeleri içinde yer aldığıdır. Umuma Mahsus Pasaport olan Bordo pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları ya da geçerli bir Schengen vizesi sahip olmamaları durumunda Yunanistan’a giriş Yunanistan vizesi olarak yapılmak zorunludur. T.C. Diplomatik olan Siyah, Hizmet için olan Gri ile Hususi olan yeşil pasaportu olan kişiler 180 gün içinde yapacakları Yunanistan seyahati toplamda 90 günden fazla ihlal edilmemesi şartı ile ülkeler arasında söz konusu olan muafiyet anlaşması sebebi ile Yunanistan vizesi işlemine tabi tutulmayacaktır.

90 günü aşmayan Yunanistan vizesi için yapılması gereken başvuru Yunanistan Schengen vizesi için olmalıdır. Bu sebepledir ki maksimum 90 gün ikamet edecek olan T.C. vatandaşları Yunanistan Vizesi için kısmen Yunanistan Konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Yunanistan Hakkında Genel Bilgi sahibi olabilmek için Yunanistan Konsolosluğu Vize bölümünden detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişilerin Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezlerinde de yapabilmektedirler. Yunanistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi olarak bilinmesi gereken şey Yunanistan vize başvurusu için önceden mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Yunanistan vizesi başvurularının randevu alındıktan sonra Yunanistan başvuru merkezlerine gidilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kısa süreli Yunanistan seyahati gezi, tur ya da tatil amaçlı yapılacak ise ve başvuru yapacak T.C. vatandaşı ya da Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmalıdırlar.

 

YUNANİSTAN VİZESİ BAŞVURUSU

Yunanistan Vizesi Başvurusu sırasında Yunanistan Konsolosluğu bazı durumlar üzerinde dikkatle durmaktadır.  Yunanistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında oldukça önem verdiği durumlar şöyledir:

25 Eylül 2014 tarihi itibari ile ilk kez Yunanistan vizesi ya da Schengen vizesi başvurusu yapan kişinin biyometrik bilgi beyanı zorunluluğu getirmesidir. Biyometrik bilgiler parmak izi alımı, elektronik imza ile biyometrik fotoğraf çekimine büyük önem göstermektedirler.

 

YUNANİSTAN VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Yunanistan Aile/Akraba Ziyareti Vizesi, Yunanistan Ticari Vize, Yunanistan Turistik Vize, Yunanistan Uzun Süreli Oturum Vizeleri olmak üzere kategorilere ayrılmaktadır.

Yunanistan Vizesi Çeşitlerinde yapılması gereken işlemler konusunda acentamız sizlere Yunanistan Vize Çeşitlerine göre destek vermektedir. Yunanistan Vize Başvurusu hangi katogoride uygunluğu açısından önem arz etmekte ve  dikkatle seçilmelidir.

 

YUNANİSTAN VİZE DANIŞMANLIK

Yunanistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne firmamız Long Vize aracılığı ile müracaat edilerek yapılabilmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusunda bulunmak ve Yunanistan Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Yunanistan Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Yunanistan Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Yunanistan Vize Başvurusu yapın, Yunanistan Vize Randevusu alın!

YUNANİSTAN VİZE İŞLEMLERİ

Yunanistan Vizesi İşlemleri için yapılacak başvuru işlemlerinin başvuru yapacak kişinin ikamet ettiği il ve ilçeye göre hizmet veren Yunanistan konsolosluğunun hangisi olduğu belirlenmelidir.

Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsoloslukları yetki alanları içine giren il ve ilçelere göre hizmetini sürdürmektedir. Yunanistan vize işlemleri başvuru yapan kişinin ikamet ettiği il ve ilçeye göre başvuruyu şahsen alabilmektedir. Ancak direk kabul edilmeyen kısa süreli Yunanistan vize işlemleri başvuruları için görevlendirilen yetkili vize merkezleri ile firmamız Long Vize aracılığı ile işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

YUNANİSTAN VİZE RANDEVUSU

Yunanistan Konsolosluğu ile Ankara Yunanistan Büyükelçiliği Yunanistan vizesi işlemlerinde şahsi yapılan başvuruları kabul etmemekte ve Yunanistan vizesi işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile iletişim kurmaktadır. İstisnai bazı durumlar dışında Yunanistan Konsolosluğu tarafından gerek duyulmadıkça kısa süreli vize başvuruları için Yunanistan vizesi randevusu yetkili olan vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır.

Yunanistan vize başvuru merkezlerine yapılacak başvuru sonrasında Yunanistan vize başvuru merkezlerine yapılacak başvuru sonrasında Yunanistan Konsolosluğu tarafından gerekli görülmesi durumunda vize başvuru sahibi Konsolosluğa davet edilmektedir. Bu nedenle de Yunanistan Konsolosluğu’na buna benzer söz konusu durumlarda Yunanistan vize başvurusu alınarak davete gidilmesi gerekmektedir. Yunanistan Konsolosluğu İstanbul vize bölümü hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri arasında saat 9.30 ile 13.30 arasında hizmetini sürdürmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu’nun Yunanistan vizesi başvurusu yapan kişiyi görmek istemediği durumunda Yunanistan Konsolosluğu’nun yetkili kıldığı vize başvuru merkezinden alınan Yunanistan vize randevusu esnasında evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmiş olması şartıyla vize işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Yunanistan vize randevusu sonucunda yapılan Yunanistan vizesi başvurusunun sonuçlanmasına dair süreç hakkında karar verme mercisi Yunanistan Devleti’ne bağlı Türkiye Dış Temsilcilikleri olarak İstanbul Yunanistan Konsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği, İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu ile diğer Konsolosluklardır.

Yunanistan vizesi randevusu için Yunanistan vizesi başvurusu yapacak olan kişinin ikamet ettiği il ve ilçeye hangi Yunanistan Konsolosluğu’nun hizmet verdiği öğrenilmelidir. Yetki alanı içinde olan il ve ilçeye kısa süreli başvuru da olsa il ve ilçeye göre direk başvuruları kabul edebilecek Yunanistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu talep etmesi gerekmektedir.