Vietnam Vize İşlemleri

625

Vietnam Vize İşlemleri

Vietnam VizesiVietnam Vize İşlemleri Vietnam seyahati planlayan T.C. vatandaşlarının gerçekleştirmekle yükümlü olduğu bir uygulamadır. Vietnam ile Türkiye arasında söz konusu olan vize muafiyeti anlaşmasına göre diplomatik ve hizmet pasaportu olan T.C. vatandaşları 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak koşulu ile vize muafiyetinden yararlanılabilmektedir. Bunun dışında olan tüm T.C. vatandaşları Vietnam vize işlemleri için yapılan uygulamaların tümünü yapmakla yükümlüdür.

Vietnam seyahati amacı ve süresine göre farklılık gösteren evrakların toparlanma süreci olarak da ifade edilen Vietnam vize işlemleri için destek alınması işlem sürecinin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle de Vietnam vize işlemleri için yetkili olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden destek alınması faydalı olacaktır. Yapılacak olan kısa süreli seyahatler içinde Vietnam Aile / Akraba ziyaret, Vietnam turistik vize ve Vietnam ticari vize türleri 180 gün içinde 90 günden fazla konaklama yapılamamaktadır. Bu nedenle de uzun süreli seyahatler için yapılması gereken işlemlerle ilgili destek de acentelerden ve vize başvuru merkezlerinden alınabilmektedir.

Vietnam vize işlemleri sürecinde gerekli olan evrakların düzenlenmesine hatta bazı evrakları kendi bünyelerinde başvuru yapan kişinin bilgilerine göre düzenleme yapılabilmektedir. Yalnızca Vietnam vize işlemlerinden seyahat edecek kişi adına Vietnam vize başvuruları yapmakla yetkili vize merkezlerinin vize sonuçları ile ilgili herhangi bir etkiye sahip değildirler. Vietnam vize başvuru sonuçlarının neticelendirilmesinde yetkili olan tek kurum Vietnam Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

Vietnam vize işlemleri başvuru aşamasından itibaren Vietnam Konsolosluğu / Büyükelçiliği inisiyatifinde gerçekleşen vize işlemleridir. Türkiye’den yapılan Vietnam vize işlemleri genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti amaçlarıyla başvuruları gerçekleşen işlemler olmaktadır. Vietnam vize işlemleri için Türkiye sınırlarında yetkilendirilmiş Vietnam dış temsilcilikleri dışında herhangi bir kurum veya kuruluş yoktur. Vietnam vize işlemleri yaptırılırken başvuru sahipleri için önemli olan kaide Vietnam’a yapacakları ziyaretin başvuru formlarında açık olarak belirtilmesi gerekliliğidir. Ayrıca Vietnam vize işlemleri için Vietnam Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği evrak listelerine uyulmalıdır. Türkiye’den, Vietnam’a gerçekleşecek ziyaretlerin amacına göre Vietnam vize türleri değiştiği gibi her vize türü için gereken evraklarda çeşitlilik arz edebilir. Bu nedenle Vietnam’ın vize mevduatları konusunda Vietnam vize işlemlerine geçmeden önce bilgili olmak önemlidir. Vietnam vize işlemleri için bireysel başvuruları kabul ettiği gibi acenteler aracılığıyla yapılacak başvuruları da işleme almaktadır. Vietnam’ın kendine özgü kuralları ve uygulamaları nedeniyle Vietnam’a ziyaret planlayan birçok insan vize danışman & rehber firmalarıyla beraber hareket etmeyi tercih etmektedir. Özellikle Türkiye’de az tanınan ülkeler için vize girişiminde bulunurken danışman veya rehber firmalardan profesyonel yardım almak süreçleri oldukça kolaylaştıracak bir hamledir. Bu nedenle Vietnam vize işlemleri için de bu yöntem seçilebilir. Vietnam vize işlemleri hakkında detaylı bilgi ve yardım almak için ; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin