VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri

1494

VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan VizesiVFS Global Yunanistan Vize İşlemleri Türkiye’nin büyük şehirlerinde kurulan VFS Global Yunanistan Vize başvuru merkezleri ile başvuru yapacak olan kişilere her türlü hizmeti sunmaktadır. VFS Global Yunanistan vize başvuru merkezleri Yunanistan Konsolosluğunca yetkilendirilmiş kurumdur.  VFS Global Yunanistan başvuru merkezlerinde hizmet veren personelin Yunanistan Büyükelçiliği ile Boşkonsolosluğu’nun vereceği hiçbir kararı etkilememektedir.

Ulusal vize yani oturum vizesi, aile birleşimi gibi 90 günü aşan uzun süreli oturum vizesi Ankara Büyükelçiliği, İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu’na veya Edirne Yunanistan Konsolosluğu’na direk başvuru yapılması gerekirken kısa süreli 90 günü aşmayan Yunanistan Schengen vizesi için  VFS Global Yunanistan vize işlemleri merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Kısa süreli vize başvuruları ikamet edilen il ve ilçenin yetki alanı içinde ve hafta içi randevu için belli kotası olan Yunanistan Konsolosluğu dışında yetkisi olan VFS Global Yunanistan vize işlemleri içinde randevu alınması gerekmektedir. VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri seyahat edilecek tarih itibari ile en yakın 90 gün kadar başvuru yapılması gerekmektedir. Çok daha önce başvuru yapılma istenmesi durumunda Yunanistan Schengen vize başvurusu reddedilmektedir. Ayrıca seyahat yapılacak tarihe minimum 15 gün kala da başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri sırasında dosya oluşturma, dosya teslimi için randevu talebi, dosyaların teslim edilmesi ve vize ücreti ödeme gibi dört adımdan oluşmaktadır. Bu işlemlerin kolay yapılabilmesi için VFS Global Yunanistan Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek oldukça önemlidir.

VFS Global vize başvuru firması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a ziyaret için yapacağı turistik vize başvuruları, ticari vize başvuruları ve aile/akraba ziyareti vizesi başvurularını ilk kabul edecek firmadır. VFS Global Yunanistan Devleti’yle anlaşmalı ve ortak olarak bu işi yürütür. VFS Global vize işlemleri esnasında sizin biyometrik verilerinizi alma hakkına sahiptir. VFS Global bu verileri Yunanistan Devleti’nin Türkiye’de bulundurduğu dış temsilcilikleri adına toplar. VFS Global Yunanistan vize işlemleri daha önceden almış olduğunuz randevu saatinde vuku bulur. Yunanistan vize harcı ve vize başvuru ücretleri VFS Global merkezlerine ödenebilir.

VFS Global Ankara, İzmir, Edirne, Bodrum ve Antalya’da ki vize başvuru merkezleri aracılığıyla bu işlemleri gerçekleştirir. VFS Global Yunanistan vize işlemleri için ayrıca ek hizmetler de sunmaktadır. UPS aracılığıyla pasaportunuzun adresinize postalanmasını istiyorsanız 32 TL bir ek ücret ödersiniz. 2 TL karşılığında pasaportunuzun VFS Global tarafından teslim alındıktan sonraki durumu hakkında bilgi verici SMS hizmeti alabilirsiniz. Hafta içi iş trafiğinizden dolayı VFS Global merkezlerine gelme şansınız bulunmuyorsa 160 TL karşılığında hafta sonu randevusuyla VFS Global merkezlerinde Yunanistan vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yine 160 TL bir ek ücret karşılığında dosya tesliminizi ve başvuru işlemlerinizi VFS Global VIP hizmetleri çerçevesinde gerçekleştirip daha rahat ve hızlı bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. VFS Global Yunanistan vize işlemleri ve vizeler hakkında genel bilgi almak için ; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin