VFS Global Slovenya Vize İşlemleri

898

VFS Global Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya VizesiVFS Global Slovenya Vize İşlemleri için temsilciliklerle koordineli çalışan vize başvuru merkezidir. Schengen üyesi olan Slovenya’nın Türkiye temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle de Slovenya vize işlemleri ile ilgili karar veren merci Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Slovenya seyahati planlayan bordu pasaportu olan T.C. vatandaşları kısa yapılacak olan Slovenya seyahat amacı ve türüne göre Slovenya vize işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür.

VFS Global Slovenya Vize İşlemleri için gerekli tüm uygulamaların doğru ve eksiksiz tamamlanması için de destek sağlamaktadır. Yapılacak olan Slovenya seyahati amacına ve süresine göre farklılık gösteren Slovenya vize işlemleri için gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl alınması gerektiği konusunda doğru yönlendirmelerde bulunmaktadır. Slovenya vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakların ön kontrolünü sağlayarak Slovenya vize başvurusunun yapılmasını sağlamaktadır. VFS Global Slovenya Vize İşlemleri sürecinde hızlı ilerleme sağlanması, Slovenya vize başvurusu yaparak tüm süreçte etkin bir şekilde rol almaktadır.

Slovenya Vize İşlemleri için yalnızca Slovenya vize başvurusuna kadar olan süreçten sorumlu olmaktadır. Slovenya vize sonuçlarını değerlendirip karar verecek olan tek yetkili kurum Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili tüm yetkiler Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Bu nedenle de Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği hizmet gün ve saatleri, tatil günleri öğrenilerek VFS Global Slovenya Vize İşlemleri için irtibata geçilmelidir.

Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Türkiye vatandaşlarına uyguladığı vize rejimi nedeniyle Türkiye’den her yıl turistik, ticari ve aile / akraba ziyaretleri ana başlıkların vize talepleri alır. Slovenya’nın ülke olarak Türk dış turizminde çok tercih edilen bir yer olması ve Schengen bölgesi üyesi olmasıyla alınacak vizenin diğer Schengen ülkelerine giriş imkanı tanıması neticesinde bu talepler her yıl artış gösterir. Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bu vize taleplerinin yoğunluğundan ötürü Konsolosluk / Elçilik bünyesindeki insan trafiğine engel olmak amacıyla VFS Global adlı vize başvuru asistan firması ile ortaklık yapar. Bu ortaklık neticesinde VFS Global Slovenya vize işlemleri kapsamında gerçekleşen süreçler vize başvurularının teslim alınmasıyla ilgilidir.
VFS Global Slovenya vize işlemleri randevu usulü ile gerçekleşir. VFS Global’in Slovenya vize işlemleri ile görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, Gaziantep, Antalya ve İzmir’de konuşlanmış vaziyettedir. VFS Global Slovenya vize işlemleri kapsamında ticari, turistik ve aile / akraba ziyareti başlıklı vizelerin başvuruları kabul edilir. VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleri başvuru sahiplerinden aldıkları Slovenya vize başvuru dosyalarına bir dizi ön kontroller uyguladıktan sonra bu dosyaları (Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvuru kriterlerine uygun olanları) Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine sevk eder. VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleri ayrıca başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini almakla da yetkilidir. VFS Global Slovenya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin