VFS Global Slovakya Vize İşlemleri

1141

VFS Global Slovakya Vize İşlemleri

Slovakya VizesiVFS Global Slovakya Vize İşlemleri kısa sürecek olan yani 180 gün içinde en çok 90 günle sınırlandırılmış olan Slovakya Aile / Akraba ziyareti, Slovakya turizm vizesi ve Slovakya ticari vize başvuruları için aracılık yapan yetkili bir kurumdur.  Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için yalnızca uzun yapılması planlanan seyahatleri şahsen kabul etmektedir. Bu nedenle Slovakya seyahati kısa süreli yapılacak ise yapılacak olan seyahatin türüne göre VFS Global Slovakya Vize İşlemleri için iletişime geçilmelidir.

VFS Global Slovakya Vize İşlemleri için gerekli tüm adımların atılmasını sağlamakla yükümlü iken ayrıca gerekli olan evrakların Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen prosedür şartlarına uygun olarak hazırlanması için destek hizmeti vermektedir. Gerekli olan evraklar için ön bilgilendirme yapan Slovakya Vize İşlemleri için sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Hazırlanacak olan evrakların başvuru yapılacak olan en yakın tarihte resmi bir şekilde ve doğru yerlerden alınması için danışmanlık hizmeti veren Slovakya Vize İşlemleri sonrasında Slovakya vize başvurusunu Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne iletmekle yükümlüdür.

Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Slovakya vize başvurularını inceleyerek karara bağlayacak Türkiye’de bulunan tek yetkili olan kurumdur. Slovakya Vize İşlemleri sonrasında vize süreci ve karara bağlanması konusunda herhangi bir yetki sahibi değildir. VFS Global Slovakya Vize İşlemleri randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle de önceden randevu alınması zaman kaybının önüne geçecektir.

VFS Global vize asistan firması Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile yaptığı ortaklık anlaşması kapsamında Slovakya adına Türkiye’den gelecek olan vize başvurularını kabul etmekle görevlendirilmiş özel bir firmadır. Bu kapsamda VFS Global Slovakya vize başvuru merkezlerinin görev ve yetkileri Slovakya Devleti tarafından belirlenmiş olup, VFS Global vize başvuru merkezlerinde yapılan vize işlemleri Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile belirlenen ortak kriterler çerçevesinde gerçekleşen işlemlerdir. VFS Global Slovakya vize işlemleri sırasında başvuru sahiplerinden vize başvuru dosyalarını teslim alır ve bu dosyalara bir dizi test uygular. Uygulanan bu testlerin ölçütlerini belirleyen Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. VFS Global Slovakya vize işlemleri esnasında aynı zamanda başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini de almakla yetkilendirilmiş olup, bu yetkileri herhangi ticari bir amaçla kullanma hakkına sahip değildir. VFS Global tarafından alınan biyometrik veriler Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile paylaşılmak üzere alınır. Ayrıca yine VFS Global Slovakya vize işlemleri esnasında başvuru sahiplerinden vize harcı ve vize başvuru ücretlerini de tahsil eder. VFS Globalin ek hizmetler seçenekleriyle VFS Global Slovakya vize işlemlerinizi hızlı ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Ek hizmetler kapsamında VIP Başvuru ve kapıya kadar pasaport teslimi gibi hizmetler bulunmaktadır ve bu hizmetleri hepsi ek ücretlere tabidir. Bu kapsamda VFS Global vize başvuru merkezlerinden alınacak ek hizmetlerin Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde devam edecek olan vize işlemlerinize bir etkisi olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin