VFS Global Portekiz Vize İşlemleri

1751

VFS Global Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz VizesiVFS Global Portekiz Vize İşlemleri kısa olarak yapılacak olan Portekiz seyahatleri için Portekiz vize işlemlerini yürütmekle yükümlü resmi bir kurumdur. Portekiz seyahati kısa olacaksa yapılması gereken başvuru Portekiz Schengen vizesi için yapılmalıdır. Portekiz Schengen vizesi için başvurular farklı yerlere yapılabilmektedir. Öncelikle ortak vize anlaşmasının olduğu Macaristan Konsolosluğu’na, Portekiz’in Türkiye’de temsilcisi olan Portekiz Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne de yapılabilmektedir. Bunun yanın da Portekiz Schengen vizesi için gerekli olan tüm danışmanlık hizmetlerini veren VFS Global Portekiz Vize İşlemleri için gerekli olan uygulamaların yapılmasında hizmet veren bir merkezdir.

VFS Global Portekiz Vize İşlemleri için gerekli evrak ve belgelerle ilgili detaylı bilgi de alınmaktadır. Gerekli olan evrak ve belgelerin ne olduğunun detaylı bir listesini vermekte ve bu evrakların nasıl nereden alınacağı konusunda rehberlik hizmeti de sağlayabilmektedir. Gerektiği zaman istenilen ya da gereken dille evrakların hazırlanmasında ve temin edilmesi için tercümanlık hizmeti de bulunan VFS Global Portekiz Vize İşlemlerini yürütme ve başvuruları Portekiz Konsolosluğu’na ya da Macaristan Konsolosluğu’na iletmekle yükümlüdür.

Portekiz vize işlemleri sonrasında yapılması gereken başvurunun incelenip sonuçlaması sürecine dahil ve yetkili olan resmi merci Portekiz Konsolosluğu’dur. Portekiz Schengen vize başvuru sonuçları ortalama 10 ile 15 iş günü arasında değişen değerlendirme süreci bulunmaktadır. Bu nedenle de evrakların hazırlık süreci ve değerlendirme yapılacak süreç göz önünde bulundurularak Portekiz vize başvuru tarihlerinin ayarlanması gerekmektedir.

VFS Global Portekiz vize işlemleri daha çok Portekiz vize başvurusu sürecini kapsayan işlemler silsilesidir. Portekiz Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin, Türkiye’den her sene artarak devam eden ticari, turistik ve aile / Akraba ziyareti vizeleri konusunda Konsolosluk / Elçilik bünyesinde yaşadığı yoğunluğun engellenmesi adına anlaşma sağladığı VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri, Portekiz vize başvuru dosyalarını teslim almak ve bununla birlikte başvuru sahiplerine ve dosyaya birtakım işlemler uygulamakla görevlendirilmiştir. VFS Global Portekiz vize işlemlerine geçilmeden önce başvuru sahiplerinin eksiksiz ve kendileri tarafından doldurulmuş başvuru formlarının bulunduğu vize başvuru dosyalarını yanlarında bulundurmaları gerekir. VFS Global Portekiz vize başvuru merkezlerindeki yetkililer vize başvuru dosyalarındaki belgelerin tutarlılığına yönelik birkaç küçük kontrol yapmakla görevlidir. Yapılan bu kontroller sonucunda dosyayı teslim almama hakkına sahiptir. Ayrıca VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri tarafından teslim alınmak üzere onaylanan dosyaların “vize kararı” henüz verilmemiş olup, bu karar için Portekiz Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesindeki vize işlemlerinin sonuçlanması beklenmelidir. VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini de almakla yetkilidir. Ayrıca VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri vize başvuru ücreti ve vize harcı ücretini de tahsil eder. Bunun yanında sağladığı VIP ve kapıya pasaport teslimi gibi birtakım ekstra hizmetler ek ücretlere tabi olur. Sağlanan bu ekstra ücretlerin vizenin karar aşamasında herhangi bir etkisi olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin