VFS Global Polonya Vize İşlemleri

1227

VFS Global Polonya Vize İşlemleri

Polonya VizesiVFS Global Polonya Vize İşlemleri Polonya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetki verilmiş vize başvuru merkezidir. Polonya Vizesi hizmeti Polonya’ya yapılacak olan uzun ve kısa süreli seyahatler için başvuru yapacak olan kişilere yasal olarak hizmet vermektedir. Polonya vize işlemleri için gerekli bilgileri verme, Polonya vize başvurusu alınması ve yapılması sürecinde aktif bir şekilde rol oynayan Polonya Vize İşlemleri bölümüdür.

VFS Global Polonya Vize İşlemleri başvurunun alınması, yapılmasından sonraki değerlendirme süreci yaklaşık olarak 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Polonya Vize İşlemlerinin değerlendirilmesi sürecinde verilen kararda herhangi bir etkiye sahip değildir.

VFS Global Polonya Vize İşlemlerini 4 adımla gerçekleştirmektedir.

1.Adım: Polonya vize işlemleri için gerekli olan evrakların hazırlanma süreci birinci adımdır. VFS Global Polonya Vize İşlemleri için gerekli olan evrakların Polonya Konsolosluğu’nun prosedürlerine göre hazırlanmasına destek vermektedir.

2.Adım: Polonya Vize İşlemleri gerekli olan evrakların eksiksiz ve en doğru şekilde hazırlanmasından sonra vize işlemleri için randevu talebinde bulunulması gerekmektedir.

3.Adım: Polonya Vize İşlemleri için alınan randevu tarihinde ve saatinde başvurunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sırada alınacak biyometrik bilgi beyanı için 10 parmak izi alımı ve biyometrik fotoğraf hizmeti de verilmektedir.

4.Adım: VFS Global Polonya Vize İşlemleri için gerekli olan ücretlerin ödenmesi ve bu ödemelerin dekontu ile Polonya Vize İşlemleri tamamlanmış olur.

 

Polonya Cumhuriyet’i tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri gerçekleşirken başvuru sürecinde yardımcı olmak amaçlı yetkilendirilen VFS Global Polonya vize başvuru merkezlerinde Polonya Cumhuriyeti’nin istek ve talepleri doğrultusunda bir dizi işlem uygulanmaktadır. VFS Global Polonya vize işlemlerine dahil olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu bir vatandaş olmak gerekir. Yabancı uyrukluların Türkiye’de resmi izinlerle ikamet ediyor olması şarttır. VFS Global Polonya vize işlemleri sırasında sizden daha önceden hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyanızı almakla mükelleftir. Vize başvuru dosyanızın Polonya Cumhuriyeti vize uygulamalarının şartlarına uygun olup olmadığına karar vermek VFS Global Polonya vize işlemlerinizi yapan görevlinin yetkisi dahilindedir. VFS Global Polonya vize işlemleriniz tamamlandıktan sonra firma tarafından teslim alınan dosyanız Polonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine resmi kanallarla transfer edilir. Ayrıca VFS Global Polonya vize işlemleri sırasında sizden biyometrik verilerinizi talep etmekle de yetkilidir. 18 Yaşından küçük başvuru sahiplerinin hem biyometrik veri alınırken hem de başvurunun diğer aşamalarında 1 ebeveynle beraber olması gerekir.

VFS Global Polonya vize işlemleri sırasında sizden vize harcı ve vize başvuru ücretini de tahsil eder. VFS Global merkezlerinin başvuru sürecinizi daha rahat geçirmeniz adına size sunduğu (ek ücrete tabi) ekstra hizmetler de mevcuttur. Fakat bu hizmetlerden yararlanmanız Polonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğindeki vize işlemleri sürecinize herhangi bir şekilde yansımayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin