VFS Global Norveç Vize İşlemleri

1098

VFS Global Norveç Vize İşlemleri

Norveç VizesiNorveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri kısa süreli düşünülen seyahatler için müracaatları direk almamaktadır. Kısa süreli seyahatler için verilen Norveç Schengen vizesi Norveç Aile/Akraba Ziyareti, Norveç Turistik ve Norveç Ticari ziyaretler için verilmektedir. Norveç Schengen vizesi için ise Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne direk başvuru yapılmaktadır. Bu nedenle Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan akrediteli seyahat / turizm acenteleri ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

VFS Global Norveç Vize İşlemleri ise resmi olarak yetkilendirilmiş bir kurumdur. Norveç seyahati yapacak olan kişilerin gerekli bilgileri alması, ön hazırlıkların tamamlanabilmesi için danışmanlık hizmeti de veren VFS Global Norveç Vize İşlemleri için yetkili olan bir kurumdur.

VFS Global Norveç Vize İşlemleri gerekli olan evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması, Norveç vize başvurusunun kabul edilmesi ve Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliğine başvuruların iletilmesi, pasaportun Norveç vize başvurusu yapan kişiye teslim edilmesi ve Norveç vize başvuru sonuçlarını iletmekle yükümlüdür.

Norveç Schengen vize başvuru sonuçlarının olumlu ya da olumsuz karar verecek tek yetkili kurum Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. VFS Global Norveç Vize İşlemlerinin karar sürecinde hiçbir etkiye sahip değildir. Ayrıca Norveç Vize İşlemleri ile ilgili tüm işlemleri randevu ile yapmaktadır. Bu nedenle Norveç vize başvurusu yapacak olan kişilerin VFS Global Norveç Vize İşlemleri için Norveç vize randevusu alması gerekmektedir.

Norveç, İskandinav coğrafyasında en çok Türk nüfusu barınan yerlerden biri olarak Türkiye’den özellikle aile/akraba ziyaretleri için her geçen yıl daha fazla talep gören bir ülke haline geldi. Buna ek olarak Norveç’in kış turizmi için çok uygun olan doğal güzellikleri ve buralarda düzenlenen sportif ve eğlence amaçlı faaliyetlerin süreklilik arz etmesi de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norveç’e turistik olarak büyük bir ilgi duymalarını sağlıyor. Ayrıca Norveç’in eğitim sistemiyle de her düzeyde eğitim için çok kaliteli performans sergilediği ortada, bu nedenle Türkiye’den binlerce öğrenci değişim programlarıyla veya dil kurslarıyla Norveç yolunu tutuyor. Norveç’in aynı zamanda Türkiye ile olan dostane ilişkilerin bir ürünü olarak Türkiye’ye yılda 250 bin civarı turist göndermesiyle de Norveç Ülkesinin tanınırlığı Türkiye sınırları içinde her sene daha çok yayılıyor ve bu da her türlü vize başvurusunun artışından saptanabiliyor. Ayrıca Norveç ile Türkiye arasında aktif olarak devam eden ithalat – ihracat ilişkileri vasıtasıyla birçok iş seyahati de yılın mevsimi gerçekleşmekte.

VFS Global Norveç vize işlemleri de Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin bu oluşan ve artan vize talepleri arasında binalarında oluşacak yoğunluklardan kaçınmak için seçtiği bir ortaklık yönteminin sonucu olarak karşımıza çıkan başvuru işlemleridir. VFS Global vize işlemleri daha çok vize başvurusu ile ilgili süreçleri içermekte ve sizden teslim alınan dosyaların asıl işlem gördüğü ve karara bağlandığı yer yine Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin