VFS Global Litvanya Vize İşlemleri

1182

VFS Global Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya VizesiVFS Global Litvanya Vize İşlemleri Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından gerekli olan tüm vize işlemlerinin yapılması ile yükümlüdür. Litvanya vize işlemleri için yapılacak başvurular iki şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk alternatif olarak yapılacak başvurular direk olarak Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Diğer bir alternatif ise acenteler ile vize başvuru merkezleridir. VFS Global Litvanya Vize İşlemleri de Litvanya seyahati yapmayı düşünen tüm vatandaşlara hem danışmanlık hizmeti vermekte hem de gerekli olan tüm evrakların prosedür koşullarına göre hazırlanmasına destek vermektedir.

VFS Global Litvanya Vize İşlemleri için randevu alınarak başvuru yapılması gidildiğinde bekleme durumunun önüne geçecektir. Öncelikle randevu alarak başvuruda bulunacak kişilere öncelik tanıyan VFS Global Litvanya Vize İşlemleri gereken tüm biyometrik bilgi alımı, 10 parmak izi taraması, biyometrik fotoğraf vb. tüm işlemlerin alınmasında da yardımcı olmaktadır.

Yapılacak olan seyahatin amacının belirlenmesine, konaklamanın ne kadar yapılacağına dair belirlemeler yapıldıktan sonra gerekli olan işlemler için yönlendirme yapan Litvanya Vize İşlemleri için dosyanın tamamlanıp teslim edilmesine kadar olan süreçte aktif olarak görev yapmaktadır. Ancak karar verme sürecinin hızlanması ya da kararın olumlu olmasına dair hiçbir etkiye sahip değildir. Litvanya vize başvurularının değerlendirilip karara bağlanmasında yetkili tek merci Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Litvanya Vize İşlemleri başvuru yapan kişilerle Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği arasında köprü görevi üstlenmektedir.

VFS Global Litvanya vize işlemleri VFS Global adlı vize başvuru yardımcı firmasının Litvanya Konsolosluk / Büyükelçiliğinden aldığı yetkiyle uyguladıkları bir dizi işlemler silsilesidir. Türkiye’nin 9 ilinde faaliyet göstermekte olan VFS Global Litvanya vize başvuru merkezleri Türkiye Cumhuriyeti topraklarından Litvanya için yapılacak vize başvurularında müracaat edilecek ilk adreslerdir. VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerinin Türkiye’de faal olarak çalıştığı iller şu şekilde sıralanabilir; Ankara, İstanbul, İzmir, Edirne, Bursa, Gaziantep, Trabzon, Antalya ve Bodrum.

VFS Global Litvanya vize işlemleri esnasında Litvanya Konsolosluk / Büyükelçiliği tarafından belirlenen bazı ön kontrolleri yapmakla görevlidir. VFS Global Litvanya vize işlemleri randevu usulüyle yapılmakta olup, bu randevuları almak için irtibata geçilmesi gereken yerler yine VFS Global Litvanya vize başvuru merkezleri olmalıdır. VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerinden aldığınız randevu neticesinde VFS Global merkezine gelirken daha önceden Litvanya’ya seyahat amacınıza uygun olarak hazırladığınız vize başvuru dosyanızı yanınızda bulundurmanız ve VFS Global Litvanya vize başvuru merkezinde işleminiz yapan yetkiliye sunmanız gerekir. VFS Global Litvanya vize başvuru merkezlerinde sizlerden vize başvuru ücreti ve vize harcını da tahsil eder. Bunun yanında VFS Global firması Litvanya ile yaptığı ortaklık anlaşması çerçevesinde Litvanya Devleti adına başvuru sahiplerinden biyometrik verilerini alma hakkını da saklı tutar. VFS Global Litvanya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin