VFS Global Letonya Vize İşlemleri

1103

VFS Global Letonya Vize İşlemleri

Letonya Vizesi

VFS Global Letonya Vize İşlemleri için Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yetkili olan bir kurumdur. Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için başvuruları şahsen kabul etmektedir. Letonya ziyareti yapmayı planlayan T.C. vatandaşları Letonya vize işlemlerini yapmakla yükümlüdür. Letonya vize işlemleri için gerekli olan evrakların prosedüre uygun olarak hazırlanması yapılan başvurunun geri çevrilmemesine ve yapılması planlanan seyahat tarihine yetişmesine yardımcı olacaktır.

VFS Global Letonya Vize İşlemleri için yapılacak tüm uygulamaları randevu sistemi ile almaktadır. Randevu alınmadan Letonya Vize İşlemleri yapılmamaktadır. Bu nedenle gerekli olan danışmanlık hizmeti ve destek için VFS Global Letonya Vize İşlemleri bölümünden randevu alınması gerekmektedir. Letonya seyahati için gerekli olan evraklar yapılacak seyahatin amacına, süresine ve başvuru yapanın mesleğine göre değişiklik göstermektedir.

Letonya Vize İşlemleri için gereken evrakların tamamlanması prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması için gerekli tüm işlemler için destek veren kurum başvurunun doğru değerlendirilmesi için hizmet vermektedir. VFS Global Letonya Vize İşlemleri için yapılan başvuru sırasında dosyanın eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını ve randevunun aksamaması için aracılık yapmaktadır. VFS Global Letonya Vize İşlemlerinin tümünü yürütmekle yükümlü olan kurum vize kararı ile ilgili hiçbir etkiye sahip değildir. Letonya vize işlemlerinin değerlendirilip karara bağlanmasındaki tek yetkili merci Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

VFS Global Letonya vize işlemleri, Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin VFS Global firması ile yaptığı ortaklık anlaşmasında VFS Global firmasına verilen yetkiler ışığında gerçekleşen vize işlemleridir. VFS Global Letonya vize işlemleri, VFS Global firmasının İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Trabzon, Bodrum ve Ankara’da bulunan VFS Global Letonya vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilir. VFS Global Letonya vize işlemlerine başlamadan önce VFS Global Letonya vize randevusu almış olmanız gerekmektedir. Letonya vize randevusunu aldıktan sonra randevu saatinizde VFS Global Letonya vize başvuru merkezinde hazır bulunmanız önemlidir. VFS Global Letonya vize başvuru merkezleri vize işlemleri esnasında başvuru sahiplerinin 10 parmak izi gibi biyometrik verilerini toplama hakkına sahiptir. Ayrıca VFS Global Letonya vize işlemleri esnasında sunacağınız Letonya vize başvuru dosyanız VFS Global yetkilileri tarafından bir dizi teste tabi tutulacaktır. Letonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği kriterlere göre yapılacak olan bu testler ışığında eğer dosyanız uygunsa Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesine transferi gerçekleşecektir. VFS Global Letonya vize başvuru merkezleri hiçbir şekilde danışmanlık hizmeti vermemektedir. Bunun yanında VFS Global vize başvuru merkezleri başvuru sahiplerinden başvuru ücreti ve vize harçlarını tahsil eder. VFS Global vize başvuru merkezlerinin ek hizmetleri kapsamında daha hızlı bir başvuru süreci ve başvuru sonra adresinize pasaportunuzun gönderilmesi gibi hizmetleri ek ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Ancak bu hizmetlerin vize kararınıza bir etkisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin