VFS Global İspanya Vize İşlemleri

1808

VFS Global İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vizesiİspanya bir Akdeniz ülkesidir ve Schengen üyesidir. İspanya ziyaretinde bulunmak isteyen T.C. vatandaşları gerekli olan işlemler ve süreç hakkında bilgi almak isterler. İspanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği kısa süreli başvuruları yasal olarak aracı gördüğü VFS Global İspanya Vize İşlemleri ile almaktadır.

İspanya Vize İşlemleri için gerekli olan bilgilendirme, kamuoyunu aydınlatma, vize başvurularını kabul etme ve başvuruları İspanya Konsolosluğu’na iletmekle yükümlüdür. Ayrıca VFS Global İspanya Vize İşlemleri ile ilgili pasaportları İspanya vize başvurusu yapan kişiye teslim etme ve gerek duyduğu taktirde İspanya Konsolosluğu’nun ek evrak ya da görüşme talebini ileterek aracı kurum olarak hizmet vermektedir. İspanya vize sonuçları ile karar verme mercisi yalnızca İspanya Konsolosluğu’dur. VFS Global İspanya Vize İşlemleri sonuçları ile ilgili hiçbir etkiye sahip değildir.

VFS Global İspanya Vize İşlemleri randevu ile hizmet vermektedir. İspanya vize randevusu verilen tarih ve saatinde başvuru merkezine yarım saat erken gidilmelidir. Vize işlemleri randevu sırasında gerekli olan biyometrik bilgi beyanı için gerekli olan parmak izi alımı hizmetini de vermektedir. Ayrıca biyometrik fotoğraf, İspanya vize başvuru formunun doldurulmasında da yardımcı olan vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakların hazırlık sürecinde de danışmanlık hizmeti vermektedir. İspanya Vize İşlemleri için gerekli olan vize harç ücreti ve VFS Global hizmet bedelini de almaktadır.

VFS Global İspanya vize işlemleri İspanya vize başvurusunun ilk ayağı olan işlemlerdir. VFS Global vize asistan firması diğer birçok ülkeye aynı destek hizmeti konusunda yardımcı olduğundan VFS Global İspanya vize işlemleri özellikle diğer Schengen bölgesi ülkelerinden VFS Global vize başvuru asistan firmasıyla ortak çalışanların işlem süreçlerine çok benzer ilerlemektedir. Fakat her ülkenin kendine göre de farklılıkları olabileceğini ve İspanya’nın da tıpa tıp bütün ülkelere benzemediğini belirtelim. VFS Global İspanya vize işlemleri VFS Global vize başvuru asistan firması tarafından İspanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adına alınan yetkilerle yapılan bir dizi işlemdir. VFS Global İspanya vize işlemlerinin asıl amacı Konsolosluk / Büyükelçilikte oluşacak insan trafiğini en aza indirmektir. VFS Global İspanya vize işlemleri sırasında başvuru sahiplerinin dosyalarına bazı kontroller uygular. Bu uygulanan kontroller sonucu eğer başvuru dosyası İspanya Konsolosluk / Büyükelçiliği vize işlemleri kriterlerine uygun ise İspanya Konsolosluk  / Büyükelçiliğine dosyaların sevk işlemi gerçekleşir. Eğer çok bariz eksik ve yanlışlar varsa dosya düzeltilmesi uyarısıyla hamiline iade edilir. VFS Globalin bu ön kontrol işlemi esnasında İspanya Konsolosluk / Büyükelçiliği tarafından belirlenen kriterleri test etmek dışında herhangi bir yorum yapma veya danışmanlık hizmeti verme yetkisi yoktur. Ayrıca VFS Global İspanya vize işlemleri sırasında yine İspanya Konsolosluk / Büyükelçiliğinden aldığı yetkilere dayanarak başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini toplama hakkına da sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin