VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri

797

VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan VizesiHırvatistan ziyaretinde bulunmak isteyen T.C. vatandaşları Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirken Hırvatistan vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan resmi kurum VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Hırvatistan vize işlemlerinde yapılması gerekenler konusunda bilgi vermek, ön hazırlık sürecini sağlamak ve Hırvatistan vize başvurularını kabul etmekle yetkili olan VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri için gerekli olan aracılık hizmetini gerçekleştirmektedir.

VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri Hırvatistan vizesi alınması için müracaat yapan kişinin Hırvatistan vizesi alabilme koşullarının yerine getirmesi için danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Kısa süreli ya da uzun süreli seyahat amacına göre gerekli olan evrakların nasıl hazırlanması gerektiğini, nereden temin edilmesi konusunda tam hizmet vermektedir. Hırvatistan vize başvurusu sırasında teslim edilecek olan dosyanın eksiksiz, doğru ve gerçeğe uygun olan bilgilerin beyan edilmiş olması zorunludur. Aksi takdirde eksiklik ya da yanlış evrak söz konusu olduğunda Hırvatistan vize başvuruları geri çevrilmektedir.

Hırvatistan seyahati için tasarlanan tarihte seyahatin gerçekleşebilmesi için Hırvatistan vize İşlemleri bölümüne yaklaşık olarak 40 gün önce başvurulmalıdır. Çünkü Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği Hırvatistan vize değerlendirmeleri 5 ile 40 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Ancak Hırvatistan ekspres vize için bir müracaat yapılması takdirde değerlendirme sonuçları 3 gün içinde sonuçlanabilmektedir. Sürecin uzamaması ve işlemlerin prosedür şartlarına göre gerçekleştirilmesi için VFS Global Hırvatistan Vize İşlemleri bölümü ile mutlaka irtibata geçilmelidir.

VFS Global firması Türkiye’de birçok ülke ile ortak çalışan bir vize başvuru asistan firması olarak Hırvatistan ile de aynı konuda çalışmalarını Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile koordinasyon içerisinde sürdürmektedir. VFS Global’in Hırvatistan vize işlemleri için başvuruları ve randevuları kabul ettiği iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Antep’teki VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleridir. Diğer illerde ikamet etmekte olan kişiler Hırvatistan vizesine başvurmak istediklerinde VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezlerinden ikamet ettikleri ile en yakın olanından randevu alarak bu işlemi gerçekleştirebilir. VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleri randevusuz yapılmak istenen başvuruları kabul etmemektedir. VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleri Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adına bir dizi işlemi başvuru dosyaları üzerinde uygulama hakkına ve yetkisine sahiptir. Bu bağlamda VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleri başvuru dosyalarının içindeki evrakları Hırvatistan Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin vize başvuru kriterlerine göre değerlendirerek olumsuz bir sonuç çıkmazsa teslim alır. VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleri teslim aldıkları başvuru dosyalarını Hırvatistan Konsolosluk / Büyükelçiliklerine transfer eder. VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezleri yine Hırvatistan Konsolosluk / Büyükelçiliği adına başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini alma yetkisine de sahiptir. Ayrıca yine VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezlerinde başvuru sahiplerinden vize harçları ve vize başvuru ücretleri tahsil edilir. VFS Global Hırvatistan vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin