VFS Global Fransa Vize İşlemleri

1992

VFS Global Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vizesi Bayrağı

VFS Global Fransa Vize İşlemleri 90 gün ve altı Fransa seyahati vize işlemleri için yetkili olan bir kurumdur. Fransa Konsolosluğu / Elçiliği kısa süreli Fransa vize başvurularını direk olarak kabul etmemektedir. Aracı kurum olarak yetkilendirilen Fransa Vize İşlemleri için gerekli olan tüm hizmeti verebilmektedirler. Başvuru yapılan yer ister Fransa vize danışma merkezi olsun ister seyahat acenteleri olsun Fransa Konsolosluğu / Elçiliği öncesindeki adım olan VFS Global vize işlemleri için gerekli tüm evrakların hazırlanması, eksik olan evrakların temin edilmesine dair yönlendirme, bazı evrakların hazırlanmasına dair  temin etme hizmetleri ile VFS Global Fransa Vize İşlemleri için sondan bir önceki adım olan kurumdur.

VFS Global Fransa Vize İşlemleri için yapılması gereken şey gerekli olan evrakların hazırlanması sonrasında VFS Global Fransa Sitesinde yer alan telefon numarası üzerinden online Fransız vize randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Ayrıca site üzerinde VIP oda hizmetleri yardımıyla kişiye özel olarak danışmanlık yapmaktadır. Bu nedenle Fransa Vize İşlemleri için tüm başvuruların telefonla online yapılması sırasında nasıl ve nereye başvuru yapılacağına dair alınan detaylı bilgi doğrultusunda Fransa vize randevusu alınabilmektedir.

Türkiye ile Fransa için resmi olan günlerinde VFS Global Fransa’da tatil olmaktadır. Bu nedenle VFS Global Fransa Vize İşlemleri için sitede belirtilen tatil günleri incelenerek Fransa vize başvuru işlemleri için müracaatta bulunulması zaman kaybedilmesinin önüne geçilecektir.

VFS Global Fransa vize işlemlerinde aracı kurum olarak görev almaya  2013’ün sonlarında başlamıştır. Turistik vize, ticari vize ve Aile/Akraba ziyareti vizesi ile alakalı başvuru işlemleri VFS global merkezlerince gerçekleştirilmektedir. VFS Global Fransa vize işlemleri esnasında sizin (parmak izi gibi) biyometrik verilerinizi alma hakkına da sahiptir. Bunun yanında herhangi bir sebepten verileriniz kaybolursa Fransa Büyükelçiliği sizden bunu tekrar talep etme hakkına sahiptir. VFS Global Fransa vize işlemleri için ön hazırlıkları tamamlayan bir aracı firmadır. Herhangi bir danışmanlık ya da karar yetkisi yoktur. Fransa Büyükelçiliği’nin vizeniz hakkında vereceği karar üzerinde bir söz hakkı veya etkiye sahip değildir. VFS Global standart vize başvuru hizmeti çerçevesinde almış olduğunuz randevu saatinde sizi kabul eder ve dosyanızı sizden teslim alır. Bunun yanında VFS Global’in ek hizmetleri de mevcuttur. Bu hizmetler isteğe bağlı olarak seçilebilir ve ekstra ücrete tabidir. VIP ve Mesai saati dışında randevu alma gibi hizmetlerden oluşan bu ek servislerden VIP Hizmeti 50 EURO, Mesai saati dışında randevu alma hizmeti ise 25 EURO olarak fiyatlandırılmıştır.  Ayrıca yine isteğe bağlı olarak dosya takibinizle ilgili gelişmeleri SMS ile size ulaştırabilir. Bunun yanında vize işlemleriniz Fransa Büyükelçiliği tarafından sonuca bağlandıktan sonra vizenizi VFS Global merkezlerinden teslim alabilir ya da kargoyla istediğiniz adrese gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bu servislerin hepsi isteğe bağlı olup sadece siz seçerseniz aktif olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin