VFS Global Estonya Vize İşlemleri

684

VFS Global Estonya Vize İşlemleri

Estonya VizesiVFS Global Estonya Vize İşlemleri Estonya seyahati için başvuru yapmak isteyen herkesin başvuru yapabileceği yetkili bir vize başvuru merkezidir. Estonya Cumhuriyeti sınırlarından girebilme koşulu olan Estonya vize işlemlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bordo pasaportlu T.C. vatandaşları için yapılan Estonya vize başvuru işlemleri 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. 3 seçenek olan Estonya Vize İşlemleri seyahat edecek olan kişilere danışmanlık hizmeti ile birlikte Estonya vize işlemlerini yürütmekte de yetki sahibidir.

Estonya Vize İşlemleri gerekli olan evrakların ön hazırlık sürecinin tamamlamasıyla yapılabilmektedir. Gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden ve nasıl temin edilmesi konusunda aktif bir şekilde destek veren VFS Global Estonya Vize İşlemleri için tüm adımları atmaktadır. VFS Global Estonya Vize İşlemleri uygulamasının yapılabilmesi için randevu alınması zorunludur. Çünkü Estonya Vize İşlemleri için yapılacak başvuruları randevusuz kabul etmemektedir.

Estonya Vize İşlemleri için yalnızca işlemlerin Estonya vize prosedürüne göre hazırlanmasına yardımcı olunan evrakların dosya halinde Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne teslim etmek ve Estonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için gerek görüldüğü durumlarda ek evrak ya da mülakat taleplerini başvuru yapan kişilere iletmekle yükümlüdür. Ayrıca VFS Global Estonya Vize İşlemleri değerlendirme sonucunun da kapalı zarf içinde iletebilmekte de yükümlüdür. Estonya vize sonuçları ile ilgili olumlu ya da olumsuz kararı etkileyecek bir pozisyona sahip değildir. Estonya Vize İşlemleri sonrasında yapılan başvuru kararının verilmesinde yetkili kurum Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri ya da ortak vize anlaşması olan Macaristan  Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

VFS Global firması özel bir vize başvuru asistan firmasıdır. VFS Global, Estonya ile yaptığı anlaşmalar çerçevesinde Estonya vize işlemlerini gerçekleştirmekle görevlendirilmiştir. Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğindeki vize işlemlerine geçilmeden önce başvuru sahiplerinin dosyalarıyla birlikte uğraması gereken yer VFS Global Estonya vize başvuru merkezlerinden bir tanesi olmalıdır. VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’den, Estonya ülkesine yapılacak ziyaretler için çıkartılacak olan vizelerin başvurusunu almakla mükelleftir. Bununla beraber VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri Türkiye’de 9 ilde faaliyet göstermektedirler. VFS Global Estonya vize işlemlerini gerçekleştirmek için ikamet ettiğiniz ile en yakın mesafede bulunan VFS Global Estonya vize başvuru merkezine müracaatınız gerekir. VFS Global Estonya vize başvuru merkezleri randevu usulü ile çalışmalarını yürüttüğünden VFS Global vize işlemlerine adım atabilmek için önceden randevu almış olmanız beklenir. VFS Global Estonya Vize başvuru merkezlerinin başvuru sahiplerinden dosyalarını teslim almak dışında , Estonya vize harcı, Estonya vize başvuru ücreti gibi ücretleri de tahsil etme yetkisi vardır. TL ve EUR cinsinde yapabileceğiniz ödemelerin dışında ekstra ücret ödeyerek VFS Global Firmasının sağladığı ek servislerden de yararlanabilirsiniz. Bu ek servislerin içinde VIP Başvuru hizmeti ve kapıya kadar pasaport teslimi gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler sizin VFS Global Estonya vize başvuru merkeziyle alakalı işlerinizi hızlandırsa da Estonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde yürütülecek olan vize karar işlemleriniz üzerinde bir etkiye sahip olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin