VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri

1133

VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan VizesiVFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçilik tarafından yasal olarak aracılık ve danışmanlık yapan bir kurumdur. Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçilik Bulgaristan vizesi için uygulanan Schengen vizesi kısa süreli yapılması planlanan seyahatler için uygulanmaktadır. Bulgaristan Aile/Akraba Ziyareti, Bulgaristan Turistik Vize ve Bulgaristan Ticari Vize gibi kısa süreli yapılacak vize işlemlerini yürütmekle ve başvuru yapacak kişilere danışmanlık hizmeti vermekle yükümlüdür.

VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri için randevu alınması zorunludur. Randevusuz yapılan başvuruları VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri kabul etmemektedir. Bulgaristan vizesi için gerekli olan evrakların Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçilik tarafından belirlenen prosedüre göre hazırlanması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için hazırlanması gereken evraklar ne olduğu, nasıl ve nereden temin edilmesi gerektiği konusunda hizmet veren kurum ayrıca bazı evrakların hazırlanması için direk olarak destek verebilmektedir. Biyometrik fotoğraf, Bulgaristan vize başvuru formu vb. evrakların hazırlanmasında da yardımcı olmaktadır.

VFS Global Bulgaristan Vize İşlemlerini yürütmekle yasal olarak yetkili iken Bulgaristan vizesi kararının verilmesinde ve sürecin hızlanması gibi durumlarda hiçbir etkiye sahip değildir. Bulgaristan vizesi ile ilgili karar yalnızca Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçilik tarafından verilmektedir.  VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri Bulgaristan seyahati yapacak olan kişilerin irtibata geçmesi gereken bir kurumdur. Bulgaristan vizesi işlemlerinin normal süreçte devam edebilmesi aksaklıkların yaşanmaması için gerekli olan desteğin alınması gerekmektedir.

VFS Global Bulgaristan vize işlemleri Türkiye’nin 6 farklı ilinde yer alan VFS Global Bulgaristan vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirilebilir. Bu iller Ankara, İstanbul, İzmir, Antep, Edirne ve Bursa illerimizdir. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri, VFS Global firmasının Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile yaptığı anlaşmalara dayanarak kullanacağı bazı yetkilerle gerçekleşir. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri için ilk önce VFS Global’in size uygun şubesinden Bulgaristan vize randevusu almanız gerekmektedir. Bunun yanında Bulgaristan vize randevusu için randevu aldığınız VFS Global Bulgaristan vize başvuru merkezine gitmeden önce Bulgaristan seyahatinizin amacına net olarak karar vermeniz gerekir. Çünkü Bulgaristan’a yapacağınız ziyaretin amacına göre gerekli evrakları ve başvuru formlarını bir araya getirmeniz gerekecektir. VFS Global Bulgaristan vize başvuru formlarında amacınızı net olarak açıkladıktan sonra bu formun bulunduğu dosyanızın içinde Bulgaristan’a yapacağınız ziyaretin amacını ve diğer detaylarını net olarak beyan eden ve kanıtlayan resmi belgeleri bulundurmak zorundasınız. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri gerçekleşirken başvuru sahiplerinin biometrik verilerini de almayla yetkilendirilmiştir. VFS Global bu verileri sadece Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile paylaşmak amacıyla alabilir. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri sırasında başvuru ücreti ve vize harcı da yetkililer tarafından tahsil edilir. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri, vize randevusu ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin