VFS Global Belçika Vize İşlemleri

1083

VFS Global Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize Bayrağı

VFS Global Belçika Vize İşlemleri Belçika’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların Belçika vizesi için başvurabilecekleri yetkili vize başvuru merkezidir. Belçika vize başvurusu yapılmadan önce yapılacak olan seyahatin amacının doğru belirlenmesi gerekmektedir. Yapılacak başvuru kısa süreli Belçika Schengen vizesi için yetkisi olan VFS Global Belçika vize işlemleri için başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta Schengen Bölgesi üyesi olan Belçika dışında farklı Schengen ülkelerine de seyahat edilecek ise en fazla kalınacak ülke için vize başvurusu yapılmalıdır.

VFS Global Belçika Vize İşlemleri kısa süreli olan 180 gün içinde en fazla 90 gün seyahat etme hakkı tanıyan Schengen vizesi için Türkiye’de çeşitli illerde bulunan VFS Global vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. VFS Globa Belçika vize işlemleri sırasında başvuru yapan kişi için gerekli olan tüm desteği vermekle birlikte evrakların hazırlanması sürecinde de verdiği ek hizmetle başvuru sürecinin kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır.

Belçika seyahat amacına ve vize türüne göre değişiklik gösteren başvuru sürecinde hazırlanması gereken evraklarda da farklılık gösterebilmektedir. Belçika vize işlemlerinde yetkili resmi kurum olan VFS Global bu sürecin tamamlanması için Belçika Konsolosluğu ile gereken tüm irtibat sağlanmasına ve sonrasında da Belçika vize randevu oluşturma sürecine aracılık etmektedir. Belçika Konsolosluğu gerektiği sürece başvuru sahibi ile mülakat ya da ek evrak talebi gibi durumlarda köprü görevi üstlenen VFS Global vize işlemleri için iletişim kurulmalıdır.

VFS Global Belçika vize işlemleri Belçika Devleti tarafından karara bağlanacak vize başvurunuzun ilk aşamalarını oluşturan işlemlerdir. VFS Global Belçika vize işlemleri randevulu sistemle gerçekleşir. Bu işlemler esnasında VFS Global’in sizden Belçika Devleti adına biyometrik verilerinizi alma yetkisi bulunmaktadır. Ayrıca VFS Global Belçika vize işlemleri esnasında başvuru ücretini ve vize harcını tahsil etmekle de görevlidir.  VFS Global Ankara ve İstanbul’da konuşlanmış Belçika vize başvuru merkezleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Belçika Devleti için yapacakları ziyaretler için lazım olan Belçika vize taleplerini ilk karşılayan adreslerdir.

VFS Global Belçika vize işlemleri çerçevesinde tercihinize bağlı olarak VIP, Kurye ile pasaport teslimatı gibi ek hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerin hepsi isteğe bağlı olup, ekstra ücretlere tabidir. VFS Global Belçika vize işlemleri sırasında başvuru merkezlerinde aldığınız ek hizmetlerin Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ndeki vize işlemleri sürecine herhangi bir etkisi olmayacaktır. Vize dosyanızın karara bağlanma süresiyle ilgili ya da kararın sonucuna yönelik bütün yetki ve inisiyatif Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ndeki yetkili mercilere aittir.

VFS Global Belçika vize işlemlerinde sizden dosyanızı eksiksiz bir biçimde teslim alarak Belçika Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne sevk etmekle görevli özel bir kuruluştur. Belçika vize başvurularının değerlendirildiği ve karara bağlandığı yerler sadece ve sadece Belçika Konsolosluğu / Büyükelçilikleridir. Bunun dışında herhangi bir kurum ya da kuruluş sizin vize işlemlerinizde resmi bir etkiye sahip olamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin