VFS Global Avusturya Vize İşlemleri

1438

VFS Global Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize Bayrağı

Avusturya Konsolosluğu kısa süreli Avusturya seyahati için yapılan vize başvurularını şahsen almamaktadır. Ulusal vize, Erasmus vize başvurularını şahsen kabul ederken Avusturya Schengen vizesi olan kısa süreli vizeler için VFS Global Avusturya Vize İşlemleri yetkilendirilmiştir.

VFS Global Avusturya Vize İşlemleri T.C. vatandaşının ikamet ettiği bölgeye hizmet veren VFS Global firması tarafından tüm başvuru süresi için yönlendirme yapmaktadır. Başvuru sürecinde gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına, gidiş – dönüş seyahat bileti ile otel rezervasyonunun ayarlanmasına, sağlık sigortasının oluşturulmasına, başvuru yapacak kişinin mesleğine göre evrak temin edilmesine kadar olan tüm süreçte birebir hizmet vermekte, gerekli yönlendirilme yapılmaktadır.

VFS Global Avusturya Vize İşlemleri için hizmet veren personelin vizenin onaylanmasında hiçbir yetkiye sahip değildirler. VFS Global personeli Avusturya vize başvurusu yapacak kişi ya da kişilerin dosya oluşturma sürecinde her şeyin tam olmasını sağlamaya yardımcı olurken, hazırlanan dosyanın değerlendirilmesi için Avusturya Konsolosluğuna sunmaktadır. Dolayısıyla da Avusturya Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olan vize onayı gerek duyulduğu sürece başvuru yapan kişiden ek evrak talep etme ve mülakata çağırma hakkı da bulunmaktadır.

VFS Global Avusturya Vize İşlemleri için başvuru yapan kişinin mutlaka Avusturya vize randevu talebinde bulunması gerekmektedir. Avusturya vize randevusu site üzerinden belirtilen telefonlarla online bilgi alınarak yapılmaktadır. Avusturya Konsolosluğunun ve Avusturya Vize Başvurusu için tatil günlerinin öğrenilerek başvurulması Avusturya vize başvuru sürecinin  daha kolay ilerlemesine yardımcı olacaktır.

VFS Global Avusturya vize işlemleri gerçekleşirken sizden talep edilen şey eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan dosyanızdır. Ayrıca bu dosyanın içinde Avusturya vizesine hangi amaçla başvurduğunuzu açıklanıyor olması ve belgelerin buna göre düzenlenmesi de çok önemlidir. Avusturya vizesi için turistik, ticari ve aile/Akraba ziyareti olmak üzere üç çeşitte başvuru yapabilirsiniz. Bu başvurular esnasında VFS Global sizden bazı biyometrik verilerinizi alabilir. Ayrıca VFS Global Avusturya vize işlemleri randevu esasına göre sıra ile gerçekleştirilir. VFS Global vize başvuru merkezlerinin başvuru ve işlem sürecinde size sağladığı bazı ek hizmetler de mevcuttur. Örneğin belli bir ücret karşılığı (harç ve başvuru ücretine ek olarak) pasaportunuzun hangi süreçte olduğunu SMS ile öğrenebilirsiniz. Yine belli bir ücret karşılığı pasaportunuzun Konsolosluktaki işlemleri tamamlandıktan sonra adresinize kurye ile teslim edilmesini talep edebilirsiniz.  Ayrıca başvuru formlarınızı VFS Global merkezlerinde doldurmak isterseniz form başına 20 TL gibi bir ücretle bu hizmet yararlanılabilir.

Bunların yanında VFS Global Avusturya Vize İşlemlerinde VFS Global VIP hizmetini de tercih edebilirsiniz (tercihen, ücrete tabi) Fakat unutulmamalıdır ki vizenizin karara bağlanması aşamasında VFS Global VIP Başvuru Hizmeti herhangi bir etki yapmaz. Vizenizin süresi veya kararın çıkış hızıyla ilgili bir avantaj sağlamaz. Avusturya konsolosluk/Büyükelçiliğinin belirlediği kurallar VIP hizmeti alsanız dahi her başvuru sahibi için eşit şartlarda işler.

Avusturya vizesi süreçleri için detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin