VFS Global Avustralya Vize İşlemleri

1128

VFS Global Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için başvuruları hem direk kabul ederken hem de VFS Global Avustralya Vize İşlemleri aracılığı ile kabul etmektedir. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için öncelik verdiği online Avustralya vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulmasıdır. Öncelikle IMMI hesabı oluşturularak gerekli başvurunun doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sistem tarafından verilen onay kodu Avustralya vize başvurusu kayda alınmış olmaktadır. Daha sonra da gerekli evrakların asıllarının prosedüre uygun bir şekilde hazırlanarak Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne randevu alarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri dışında aracı kurum olan Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri ile yapılacak başvurular için de randevu alınması gerekmektedir. Ayrıca Avustralya vize işlemleri için yetkili olan kurumun resmi olarak yetkili olduğunu gösteren yetki ibraz formunun da beyan edilmesi gerekmektedir.

Avustralya vizesi almak isteyenlerin gerekli olan evrakların hazırlanması ve doğru bir şekilde planlanması için aracılık edecek olan VFS Global Avustralya Vize İşlemleri için gerekli olan tüm adımların atılmasına yardımcı olmaktadır. VFS Global Avustralya Vize İşlemleri için Avustralya’ya seyahat edilmesi istenen tarihten en az bir ay kadar önce başvurulması gecikmemenin yaşanmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle tüm işlemlerin en uygun plana göre ilerlemesi, evrakların prosedür kurallarına göre hazırlanabilmesi için VFS Global Avustralya Vize İşlemleri ile iletişime geçilmelidir.

Avustralya Konsolosluk / Büyükelçiliği ile ortaklaşa çalışan bir vize başvuru asistan firmasıdır. VFS Global Avustralya vize başvuru merkezlerinde Avustralya vizesi için başvuracak kişilerden başvuru dosyalarını toplamak ve biyometrik verilerini almakla yetkilendirilmiştir. Biyometrik verilerin alınması tamamen Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile paylaşılmak amacıyla olup herhangi başka bir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Ayrıca VFS Global Avustralya vize işlemleri sırasında Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği kriterlere göre dosyanızda ki evraklarla ilgili incelemelerde bulunur. Bariz eksikler saptanması durumunda, VFS Global Avustralya vize başvuru merkezi yetkilileri dosyanızı başvuru aşamasına dahi almama hakkına sahiptir. Fakat bu durum başvurunuzun işleme konulup Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinden geri dönmesine göre çok daha olumlu bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız başvuru dosyanızı tekrar hazırlayıp sunma hakkına sahip olursunuz. Fakat VFS Global Avustralya vize başvuru merkezleri size bir rehberlik hizmeti sunmaz. VFS Global Avustralya vize başvuru merkezlerinin görev ve yetkileri Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olup, firmaya herhangi bir danışmanlık yetkisi verilmemiştir. Ayrıca VFS Global Avustralya vize başvuru merkezlerinde başvuru sahiplerinden vize harcı ve başvuru ücretleri de tahsil edilir. Bunun yanında bu ücretlere dahil olmamak kaydıyla ekstra ücret ödeyerek pasaportunuzu kargoyla adrese göndermek, VIP Salonlarında başvuru sürecini gerçekleştirmek gibi özel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu özel hizmetlerin vizenizin karara bağlanması sürecinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin