28.8 C
Ankara, TR
Cuma, Ağustos 14, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

romanya-vize-basvuru-islemleri
Başkent:Bükreş
Telefon:+40
Alan:238.391 km2
Nüfus:21.498.616
Para Birimi:Rumen Leyi (RON)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Romanya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Romanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Romania Visa Information

Romanya Vizesi

 

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Romanya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Romanya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vize Başvurusu T.C. vatandaşları yapılma istenen Romanya seyahatinin yapılabilmesi için vize talebinde bulunmak zorundadırlar. Hem bordo pasaport sahipleri hem de hizmet, hususi ve diplomatik sahibi olan T.C. vatandaşları için vize uygulaması yapılmaktadır. Ancak Romanya vize başvurusu Romanya’ya yapılacak olan 180 gün içinde en fazla yapılacak olan 90 günlük sınırlı süreler için vize uygulanmaktadır. Romanya Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Romanya Vize Randevusu

Romanya Vize Randevusu yapılacak tüm işlemlerin ön hazırlığının tamamlanmasından sonra Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünden firmamız Long Vize tarafından  alınmaktadır. Ancak öncelikle yapılması ön hazırlık sürecinin prosedüre uygun bir şekilde yapılmasıdır. Romanya seyahatinin amacına ve süresine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan Romanya seyahati Romanya Aile/Akraba Ziyareti, Romanya Turistik Vize ve Romanya Ticari Vize ise ve seyahati yapacak olan kişi ya da kişilerin gerekli olan diğer evraklarında beyan edilmesi şartı ile vize şartı bulunmamaktadır.

 

Romanya vizesi işlemleri

Romanya vizesi işlemleri için yapılacak başvuruların kısa süreli seyahatlerde Türkiye’de bulunan temsilcilikleri olan Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ya da Romanya vize işlemlerini firmamız Long Vize tarafından  yapılabilmektedir. Romanya Vize İşlemleri için Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Romanya Vize Çeşitleri

Romanya vize çeşitleri içinde olan Romanya Aile/Akraba Ziyareti için kısa süreli seyahatler için verilen Romanya Schengen vizesidir. Kısa süreli seyahatler için verilen Romanya Schengen vizesi 180 günde en fazla 90 gün yapılan seyahatler için verilmektedir. Romanya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

Pasaport: En az 10 yıl önce alınmış, içinde Romanya vize işlemelerinin yapılabileceği 2 boş sayfası, seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği hale devam eden pasaportun bu özelliklere sahip olması gerekmektedir.

 

Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Romanya seyahati yapacak olan herkes tarafından hazırlanmak zorundadır. Romanya seyahati amacına, süresine ve başvuru yapacak kişinin mesleğine göre Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri değişiklik göstermektedir. Ancak duruma göre değişiklik gösteren Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri arasında herkes için gerekli olan hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Romanya Vize Danışmanlık

Romanya Vize Danışmanlık işlemleri Romanya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri firmamız Long Vize tarafından  müracaat edilerek yapılmalıdır.

Romanya Vize Başvurusunda bulunmak ve Romanya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Romanya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Romanya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Romanya Vize Başvurusu yapın, Romanya Vize Randevusu alın!

 

ROMANYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Romanya seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşları Romanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi alması gerekmektedir. Romanya seyahati yapacak olan T.C. vatandaşları yapılacak kısa süreli olan 180 gün içinde yapılacak en fazla 90 gün düşünülen seyahatler için Romanya ülkesi vizesi alımı zorunludur. Bu nedenle yapılacak olan seyahatler Romanya Aile/Akraba Ziyareti, Romanya Turistik ve Romanya Ticari seyahatler için vize başvurusu yapılmasına gerek bulunmaktadır.

Romanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında Aile/Akraba Ziyareti, Romanya Turistik ve Romanya Ticari seyahatleri gerçekleştirecek olan bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları bu ziyaret amacıyla seyahat etmek istediklerini açık ve net olarak Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine giriş vizesi alabilmek için başvuru yapılması gerekmektedir.

Romanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi içinde bilinmesi gereken başka bir husus ise T.C. vatandaşları için uygulanan vize ücretleridir. Romanya ülkesinin ülkeye giriş için yalnızca giriş vizesi talep etmesinin dışında Romanya ziyaretinin amacına göre farklılık gösteren vize ücretlerinin de ödenmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanında Romanya ziyaretinin karşılanabileceği maddi imkânlara sahip olmak, geçerli bir pasaportun olması, Romanya’ya yapılacak olan seyahati kanıtlayabilecek uçak/tren ve otel gibi ulaşım ve konaklama rezervasyonları da mutlaka beyan edilmelidir.

Romanya seyahati yapılmak istenen tarihlerde gerçekleştirilebilmesi için mutlaka Romanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi alınması gerekmektedir. Bu nedenle Romanya seyahati için yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi almak ve seyahat koşullarının sağlanacağı ön hazırlıkların yapılması gerekmektedir.

 

ROMANYA VİZE BAŞVURUSU

Romanya Vizesi Başvurusu T.C. vatandaşları yapılmak istenen Romanya seyahatinin yapılabilmesi için vize talebinde bulunmaktadırlar. Hem bordo pasaport sahipleri hem de hizmet, hususi ve diplomatik sahibi olan T.C. vatandaşları için vize uygulaması yapılmaktadır. Ancak Romanya vize başvurusu Romanya’ya yapılacak olan 180 gün içinde en fazla yapılacak olan 90 günlük sınırlı süreler için vize alınması gerekmektedir.

 

ROMANYA VİZE ÇEŞİTLERİ

Romanya vizesi çeşitleri içinde olan Romanya Aile/Akraba Ziyareti için kısa süreli seyahatler için verilen Romanya Schengen vizesi’dir. Kısa süreli seyahatler için verilen Romanya Schengen vizesi 180 günde en fazla 90 gün yapılan seyahatler için verilmektedir. Romanya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar için firmamız Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

 

ROMANYA VİZE DANIŞMANLIK

Romanya Vize Danışmanlık işlemleri Romanya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri firmamız Long Vize tarafından  müracaat edilerek yapılabilmektedir.

Romanya Vize Başvurusunda bulunmak ve Romanya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Romanya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Romanya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Romanya Vize Başvurusu yapın, Romanya Vize Randevusu alın!

 

ROMANYA VİZE İŞLEMLERİ

Romanya vizesi işlemleri için yapılacak başvuruların kısa süreli seyahatlerde Türkiye’de bulunan temsilcilikleri olan Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliğini yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ya da firmamız Long Vize tarafından yapılabilmektedir.

 

ROMANYA VİZE RANDEVUSU

Romanya Vizesi Randevusu yapılacak tüm işlemlerin ön hazırlığının tamamlanmasından sonra Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünden firmamız Long Vize tarafından alınabilmektedir.. Ancak öncelikle yapılması ön hazırlık sürecinin prosedüre uygun bir şekilde yapılmasıdır. Romanya seyahatinin amacına ve süresine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan Romanya seyahati Romanya Aile/Akraba Ziyareti, Romanya Turistik Vize ve Romanya Ticari Vize ise ve seyahati yapacak olan kişi ya da kişilerin gerekli olan diğer evraklarında beyan edilmesi şartı ile vize şartı bulunmaktadır.