4.9 C
Ankara, TR
Salı, Ocak 28, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

finlandiya-vize-islemleri
Başkent:Helsinki
Telefon:+358
Alan:338.424 km2
Nüfus:5,492,304
Para Birimi:Euro (€)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE
Finlandiya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Finlandiya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Finland Visa Information

Finlandiya Vizesi

 

Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Finlandiya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Finlandiya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Finlandiya Vize Başvurusu

Finlandiya Vize Başvurusu yapacak olan kişilerin ilk adımından son adımına kadar yapılacak olan işlemlerin Schengen vize yönetmeliğine uygun olarak yapılması gerekmektedir. Schengen üyesi olan Finlandiya vize işlemlerinde T.C. vatandaşları için Schengen vize uygulamalarına tabi tutulmaktadır.  Finlandiya Vize Başvurusu kısa süreli yapılacak olan 6 ay içinde 90 gün ile sınırlandırılmış Finlandiya Schengen vize başvurularını şahsen kabul etmeyen Finlandiya Konsolosluğu firmamız Long Vize aracılığıyla yapılabilmektedir. Finlandiya Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya Vize Randevusu almak isteyen T.C. vatandaşlarının öncelikle Finlandiya’ya yapılacak olan seyahatin amacı ve alınacak vize türlerine göre farklılık göstermektedir.  6 ay içinde 90 günle sınırlandırılmış olan kısa süreli seyahatler arasında yer alan Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti, Finlandiya Turistik Vize, Finlandiya Ticari Vize türleri için Schengen vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu seyahat türleri için şahsen başvuru kabul etmeyen Finlandiya Konsolosluğu aracı olarak yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ve firmamız Long Vize ile Finlandiya Schengen vize işlemleri için T.C. vatandaşlarının kamuoyu bilgilendirmesi ve vize işlemleri sürecinin tamamlanmasında yetkili olan kurumlardır.

 

Finlandiya Vize Çeşitleri

Finlandiya Vize Çeşitleri yapılacak seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli seyahatler içinde yer alan Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar:

Finlandiya Konsolosluğunca hazırlanmış olan Finlandiya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir. Finlandiya vizesi için firmamız Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz. Finlandiya Vize Çeşitleri İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya Vize İşlemleri de diğer Schengen vize işlemlerinde olduğu gibi vize türü ve seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Finlandiya vize işlemleri içinde yer alan Finlandiya Aile / arkadaş ziyareti, Finlandiya turistik vize ve Finlandiya Ticari vize türleri 90 günle sınırlandırılmış kısa süreli seyahatler için Finlandiya Schengen vize işlemeleri yapılması gerekmektedir. Bu vize türleri için gerçekleştirilecek Finlandiya vize işlemleri için Schengen vizesi için gerekli olan yönetmeliğe göre işlem yapılmaktadır.

 

Finlandiya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Finlandiya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Schengen vizesi için gerekli olan ve herkes için geçerli olan dört ana belge:

Finlandiya Vizesi almak için,Pasaportu olmayanların pasaport almaları, pasaportu olanların ise geçerlilik süresi devam eden ve son on yıl içinde alınmış olan, tahrip olmamış, işlem yapılabilecek durumda olan ve vize işlemelerinin uygulanabileceği kullanılmamış iki boş sayfası olan pasaportlarının olması gerekmektedir. Daha öncesinde varsa kullanılmış pasaportların ve varsa alınmış önceki vizelerin de beyan edilmesi gerekmektedir.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Finlandiya Vize Danışmanlık

Finlandiya Vize Danışmanlık için  Finlandiya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Finlandiya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne firmamız Long Vize tarafından  müracaat edilerek yapılmalıdır.

Finlandiya Vize Başvurusunda bulunmak ve Finlandiya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Finlandiya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Finlandiya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Finlandiya Vize Başvurusu yapın, Finlandiya Vize Randevusu alın!

 

FİNLANDİYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Finlandiya’ya seyahat edecek olan T.C. vatandaşları Finlandiya Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmeleri gerekmektedir. Schengen üyesi olan Finlandiya vize işlemleri Schengen Bölgesi yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Dolayısıyla Finlandiya ülkesine gitmek isteyen her T.C. vatandaşı kısa süreli geziler için Finlandiya Schengen vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadır. Ancak Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Finlandiya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Finlandiya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler arasında yer alan önemli bir detay ise pasaportların geçerlilik süreleridir. Finlandiya vizesi almak isteyenlerin pasaportları an fazla on yıl içinde alınmış olması, deforme olmaması, kullanılacak yeterli boş sayfalara sahip olması ve seyahat sonrasında da geçerliliğin 3 ay devam etmesi gerekmektedir. Ayrıca önceden alınan pasaportların beyan edilmesi ve varsa geçerli bir Schengen vizesi beyanı da yapılması gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmek isteyen kişilerin özellikle bilmesi gereken diğer bir nokta ise alınacak vize Finlandiya Schengen vizesi ise ve farklı olan Schengen ülkelerine de seyahat edilecek ise öncelikle Finlandiya ülkesine giriş yapılması kaidesi ile Finlandiya Schengen vizesi ile seyahat etme hakkı sunulmaktadır. Finlandiya Schengen vizesi için öncelikle Türkiye’de Finlandiya Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak Finlandiya Vizesi Hakkında Genel Bilgi olarak bilinmesi gereken başka bir husus ise 6 ay içinde 90 günü aşmayacak kısa seyahatler için Finlandiya Konsolosluğu’nun aracı olarak yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri tarafından gerçekleştirilir.

 

FİNLANDİYA VİZESİ BAŞVURUSU

Finlandiya Vizesi Başvurusu yapacak olan kişilerin ilk adımından son adımına kadar yapılacak olan işlemlerin Schengen vize yönetmeliğine uygun olarak yapılması gerekmektedir. Schengen üyesi olan Finlandiya vize işlemlerinde T.C. vatandaşları için Schengen vize uygulamalarına tabi tutulmaktadır.  Finlandiya Vizesi Başvurusu kısa süreli yapılacak olan 6 ay içinde 90 gün ile sınırlandırılmış Finlandiya Schengen vize başvurularını şahsen kabul etmeyen Finlandiya Konsolosluğu, firmamız Long Vize aracılığıyla yapılabilmektedir.

 

FİNLANDİYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Finlandiya Vizesi Çeşitleri yapılacak seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli seyahatler içinde yer alan Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar:

 • Finlandiya Konsolosluğunca hazırlanmış olan Finlandiya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir.
 • Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti için Schengen vize başvurusunda kullanılabilecek pasaportun prosedür şartlarını taşıyor olması gerekmektedir.
 • Son üç ay içinde çekilmiş 2 adet biometrik özellikte fotoğraf,
 • Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişi ya da kişilerin resmi tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile kimliğin hem arkası hem de önün çekildiği fotokopi,
 • Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti yapan kişiye ait finansal durumun belgelendiği 3 aylık aktif maaş bordrosu ile hesap hareketleri ile banka hesabında 3000 TL bakiye olmasının resmi olarak belgelenmesi,
 • Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti vize başvurusu yapacak kişinin çalıştığı kurum veya şirket tarafında Finlandiya Konsolosluğu’na hitap edilerek yazılan vize talep dilekçesi,

Finlandiya Turistik Vize

Finlandiya vizesi çeşitleri için yapılacak başvuru Finlandiya Turistik Vize için ise gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Finlandiya Turistik Vize için kullanılacak Finlandiya vize başvuru formu,
 • Finlandiya Turistik Vize için gerekli özellikler sahip pasaport,
 • 2 adet biometrik özellikteki fotoğraf ( En fazla üç ay içinde çekilmiş fotoğraflardan biri başvuru formunun sağ üst köşesi için diğeri de dosyaya koyulmak üzere )
 • Arkalı ve önlü çekilmiş kimlik fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı örneği,

Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya vizesi çeşitleri içinde yer alan Finlandiya Ticari Vize başvurusu yapan kişilerin proje, seminer, toplantı vb. durumlar için yapılmaktadır. Finlandiya Ticari Vize başvuruları ortalama 15 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Ancak Finlandiya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilmektedir. Finlandiya Ticari Vize başvuruları tarihi önceliği baz alınarak işlem yapılmaktadır. Finlandiya ticari vize başvuruları için gerekli olan evraklar:

 • Finlandiya Ticari Vize başvuru formu,
 • Finlandiya Ticari Vize başvurusu yapacak kişiye ait Schengen vizesi yönetmeliğine uygun pasaport,
 • Schengen vize yönetmeliğine uygun 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi,
 • Finlandiya Ticari Vize yapacak kişiyle ilgili maddi durumunun ispatlanmasına yönelik resmi belgeler,

Finlandiya’da yer alan şirket ya da kurumun şirkete ait antetli kağıtlarında düzenlenmiş ticari vize davet mektubu Finlandiya Ticari Vize başvurusu yapacak olan herkesin bu belgeleri dosya şeklinde sunması zorunludur.

Finlandiya’da bulunan Türk işletmeciler ve iş adamlarının yanında faaliyet göstermekte olan büyük ve çok uluslu sermayelerle kurulmuş birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalarla iş görüşmeleri, iş anlaşmaları, seminer ve fuar gibi faaliyetler yürütmek için Türkiye’den Finlandiya’ya bazı seyahatler gerçekleşmektedir. Bu seyahatler için gereken vize türü ise Finlandiya Ticari Vizesidir.

 

FİNLANDİYA VİZESİ DANIŞMANLIK

Finlandiya Vizesi Danışmanlık işlemleri için Finlandiya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Finlandiya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne firmamız Long Vize aracılığı ile  müracaat edilerek yapılabilmektedir.

Finlandiya Vize Başvurusunda bulunmak ve Finlandiya Vizesi Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Finlandiya Vize İşlemleri yürütülebilmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Finlandiya Vizesi İşlemleri için hemen arayın, işlemlerinizi daha kolay bir hale getirelim ve  Finlandiya Vizesi Başvurunuz sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlayalım.

 

FİNLANDİYA VİZESİ İŞLEMLERİ

Finlandiya Vizesi İşlemleri de diğer Schengen vize işlemlerinde olduğu gibi vize türü ve seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Finlandiya vize işlemleri içinde yer alan Finlandiya Aile / arkadaş ziyareti, Finlandiya turistik vize ve Finlandiya Ticari vize türleri 90 günle sınırlandırılmış kısa süreli seyahatler için Finlandiya Schengen vizesi işlemeleri yapılması gerekmektedir. Bu vize türleri için gerçekleştirilecek Finlandiya vize işlemleri için gerekli olan yönetmeliğe göre işlem yapılmaktadır. Bu işlemleri firmamız Long Vize tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayabiliriz.

 

FİNLANDİYA VİZE RANDEVUSU

Finlandiya Vizesi Randevusu almak isteyen T.C. vatandaşlarının öncelikle Finlandiya’ya yapılacak olan seyahatin amacı ve alınacak vize türlerine göre farklılık göstermektedir.  6 ay içinde 90 günle sınırlandırılmış olan kısa süreli seyahatler arasında yer alan Finlandiya Aile/Akraba Ziyareti, Finlandiya Turistik Vize, Finlandiya Ticari Vize türleri için Schengen vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu seyahat türleri için şahsen başvuru kabul etmeyen Finlandiya Konsolosluğu aracı olarak yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ve Vize Başvuru Merkezlerinin yetkilendirdiği firmamız Long Vize ile Finlandiya Schengen vize işlemleri için T.C. vatandaşlarının bilgilendirilmesi ve vize işlemleri sürecinin tamamlanmasında yetkili acentalardan biridir.