TLScontact İsviçre Vize İşlemleri

1302

TLScontact İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre Vizesi15 Nisan 2013 tarihi itibari ile Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan İsviçre Konsolosluğu / Başkonsolosluğu yalnızca İstanbul üzerinden vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ancak kısa süreli vize başvurularını kabul etmeyen İstanbul İsviçre Başkonsolosluğunca yetki verilmiş olan vize danışma merkezleri ile akrediteli seyahat acenteleri aracılığı İsviçre vize işlemlerini kabul etmektedir. TLScontact İsviçre Vize İşlemleri için resmi olarak yetkili olan vize danışma merkezidir.

TLScontact İsviçre Vize İşlemleri için başvuru yapacak kişilere başvuru ile ilgili bilgi verme, yapılacak işlemlerle ilgili önerilerde bulunma, vize başvurularını İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu’na iletme, vize harç işlemlerini tahsil etme ile pasaportların tüm süreçten sonra teslim edilmesi ile resmi olarak yetkilendirilmiş bir merkezdir.

TLScontact İsviçre Vize İşlemleri seyahat edecek olan tüm T.C. vatandaşlarının vize işlemlerinin daha hızlı yürümesi dolayısıyla da zaman kazanılması bakımından hizmet sunan yetkili bir başvuru merkezidir. İstanbul ile Ankara’da bulunan İsviçre Vize İşlemleri için yürütme, vize verme veya reddetme kararının; İstanbul Başkonsolosluğu tarafından gerek duyulması durumunda ek evrak talebinin ya da yüz yüze görüşme davetini iletme gibi iletişim durumlarında aracılık eden yetkili bir başvuru merkezidir. Ancak İsviçre Vize İşlemleri için karar verme aşamasında sonuca etkili olmamakla birlikte çıkan sonuçlar da İsviçre Vize İşlemleri merkezine kapalı zarflarla geldiği için sonucun olumlu ya da olumsuz olması konusunda da bilgi sahibi değildirler.

İsviçre’de yaşayan Türklerin aile ve akraba ziyareti amaçlı gönderdikleri davetiyeler, İsviçre’ye öğrenci değişimi veya direk olarak eğitim amaçlı giden gençler, İsviçre’deki çok uluslu firmalarla anlaşmalar imzalamaya, seminerlere katılmaya ve toplantılar düzenlemeye giden Türk iş adamları, Alpler de bir kış tatili ve kültür sanat faaliyetleri için İsviçre’nin yolunu tutan Türk turistler… Liste uzayıp gidiyor ve bu uzayan listenin İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği binalarında yaratacağı potansiyel yoğunluk düşünüldüğünde İsviçre Devleti’nin TLScontact vize başvuru asistan firmasıyla neden böyle bir ortaklığa gittiği daha iyi anlaşılıyor. TLScontact vize başvuru asistan firması İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği binalarında oluşabilecek bu istenmeyen yoğunluğu önlemek adına İsviçre Devleti’nden aldığı yetkiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsviçre vizesi başvuruları esnasında ilk kabulü yapıp dosyaları teslim almak ve teslim alınan dosyaların İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne transfer edilmeye uygun olup olmadığı hakkında ön incelemelerde bulunmakla görevlendirilmiştir.

TLScontact’ın vize başvuru sürecinde başvuru sahiplerine herhangi bir danışmanlık servisi sunma yetkisi yoktur. Ayrıca TLScontact dışında Türkiye’de hiçbir kurum ya da kuruluş İsviçre vize başvurusu alma yetkisine sahip değildir. TLScontact özel bir firma olmanın verdiği rahatlıkla başvuru sahiplerine bazı Premium hizmetler sunmaktadır. TLScontact merkezlerindeki localarda daha sakin ve rahat bir şekilde başvuru yapmak gibi konforları içinde barındıran bu Premium hizmetler vize harcı ve vize başvuru ücretine ek olarak ücrete tabidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin