28.8 C
Ankara, TR
Cuma, Ağustos 14, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

tayland-vize-basvurusu
Başkent:Bangkok
Telefon:+66
Alan:513.120 km²
Nüfus:68,86 milyon
Para Birimi:Baht
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Tayland Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Tayland Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 553 966 03 27
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Tayland Vizesi Hakkında & Thailand Visa İnformation

Tayland Vizesi

Tayland Vizesi

Tayland Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Tayland Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Tayland vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Tayland Vize Başvurusu

Tayland Vize Başvurusu genellikle Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri çoğu zaman gerekmemektedir. Tayland’a yapılacak seyahatlerde içinde Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülke vatandaşları için geçerlilik koşullarını taşıyan bir pasaportun olması yeterli olabilmektedir.

Kısa süreli seyahatler için Tayland Vize Başvurusu gerektirmeyeceğinden uzun süreli Tayland turistik seyahatler için Tayland turistik vize için; Tayland Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Tayland Vize Randevusu

Tayland Vize Randevusu bir nevi Tayland vize başvurusu olarak da adlandırılabilmektedir. Ancak uzun süreli seyahat yapacak olan T.C. vatandaşları Tayland Vize Randevusu için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünde müracaat yapabildikleri gibi firmamız Long Vize aracılığı ile başvurularınızı yapabilmekteyiz.

Tayland’a yapılacak olan uzun seyahatler içinde bulunan eğitim, hizmet, aile birleşimi, Tayland

 

Tayland Vize İşlemleri

Tayland Vize İşlemleri için yapılması gerekenler yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine göre uygulanmaktadır. Tayland’ yapılacak uzun süreli seyahatler içinde yer alan aile birleşimi, eğitim, evlilik ya da hizmet gibi amaçlarla gitmek isteyen T.C. vatandaşları Tayland göçmen vizesi alınmalıdır.

Bunun için ise yapışacak Tayland vize işlemler ise ya Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da temsilciliklerle koordineli Tayland vize işlemlerini İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland Vize Çeşitleri Tayland Aile/Akraba Ziyareti, Tayland vize çeşitleri pek bulunmadığı için Tayland Aile/Akraba Ziyareti için de kısa yapılması koşulu ile yalnızca geçerli bir pasaport olması Tayland sınırlarından geçmeye yeterlidir. Tayland sınırlarında geçerli bir pasaport olması koşulu ile geçebilmek mümkündür.

Dolayısıyla da Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşları 6 ay içinde geçerli bir pasaport ile 30 gün Tayland vizesi olmadan da ziyaret edilebilmektedir.

 

Tayland Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Tayland Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için gerekli bilgiler Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünden alınabileceği gibi acenteler ile vize merkezlerinden de daha detaylı bilgi alınabilmektedir. Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için genelde geçerli bir pasaportun olmasını yeterli bulabilmektedir.

Ancak bazı durumlarda Tayland seyahati yapacak olan kişinin başka evraklar da hazırlaması gerekebilmektedir.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Tayland Vize Danışmanlık

Tayland Vize Danışmanlık için Tayland’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Tayland Vize Başvurusunda bulunmak ve Tayland Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Tayland Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Tayland Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Tayland Vize Başvurusu yapın, Tayland Vize Randevusu alın!

 

TAYLAND VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Tayland Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmek isteyen T.C. vatandaşları Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü ya da temsilciliklerle işbirliği içinde olan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilmelidir. Tayland Vizesi Hakkında Genel Bilgi içinde yer alan ilk detay geçerliliği olan pasaportlardır. Tayland’a seyahat edecek olan T.C. vatandaşları seyahat tarihi ile birlikte 6 ay geçerliliğini koruyan bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Tayland’a yapılacak olan seyahat hava yolu ile sağlanacak ise Tayland’a yapılan giriş tarihi ile birlikte 30 gün konaklama hakkı verilmektedir. Tayland’a yapılacak olan giriş sırasında geçerli pasaport beyan eden T.C. vatandaşları için genellikle vize istenmemektedir.

Tayland Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında bilinmesi gereken başka bir detay ise gümrük kapısından giriş yapılacağı sırasında Tayland’a giriş ve çıkış kartları verilmektedir. Giriş kartı ülkeye giriş yapılırken gümrük kontrolü sırasında doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulup giriş sırasında görevliye teslim edilmelidir. Çıkış kartı ise pasaporta iliştirilmek kaydıyla muhafaza edilmesi gerekmektedir. Tayland’a giriş sırasında Admitted Until yazısının bulunduğu yerin yanında bulunan tarihe kadar Tayland’da konaklama hakkı verilmektedir. Tayland’da 30 günü aşan konaklamalar için ise belli bir ücret karşılığında ödeme yapılarak uzatılabilmektedir. Önceden planlanmış Tayland seyahatleri birden fazla yapılacaksa çoklu giriş kartı alınması Tayland’da yapılacak olan her seyahatin daha rahat gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

TAYLAND VİZESİ BAŞVURUSU

Tayland Vizesi Başvurusu genellikle Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri çoğu zaman gerekmemektedir. Tayland’a yapılacak seyahatlerde içinde Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülke vatandaşları için geçerlilik koşullarını taşıyan bir pasaportun olması yeterli olabilmektedir.

Kısa süreli seyahatler için Tayland Vizesi Başvurusu gerektirmeyeceğinden uzun süreli Tayland turistik seyahatler için Tayland turistik vize için firmamız Long Vize ile irtibata geçerek gerekli bilgilerin alınması gerekmektedir.

 

TAYLAND VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Tayland Vizesi Çeşitleri Tayland Aile/Akraba Ziyareti, Tayland vize çeşitleri pek bulunmadığı için Tayland Aile/Akraba Ziyareti için de kısa yapılması koşulu ile yalnızca geçerli bir pasaport olması Tayland sınırlarından geçmeye yeterlidir. Tayland sınırlarında geçerli bir pasaport olması koşulu ile geçebilmek mümkündür.

Dolayısıyla da Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşları 6 ay içinde geçerli bir pasaport ile 30 gün Tayland vizesi olmadan da ziyaret edilebilmektedir.

 

TAYLAND VİZESİ DANIŞMANLIK

Tayland Vizesi Danışmanlık için Tayland’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne firmamız Long Vize aracılığı ile  müracaat edilerek yapılmalıdır.

Tayland Vize Başvurusunda bulunmak ve Tayland Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Tayland Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Tayland Vizesi İşlemleri için hemen arayın, kolay Tayland Vize Başvurusu yapın, Tayland Vize Randevusu alın!

 

TAYLAND VİZESİ İŞLEMLERİ

Tayland Vizesi İşlemleri için yapılması gerekenler yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine göre uygulanmaktadır. Tayland’ yapılacak uzun süreli seyahatler içinde yer alan aile birleşimi, eğitim, evlilik ya da hizmet gibi amaçlarla gitmek isteyen T.C. vatandaşları Tayland göçmen vizesi alınmalıdır.

Bunun için ise yapışacak Tayland vize işlemler ise ya Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ya da temsilciliklerle koordineli Tayland vize işlemlerini firmamızla iletişime geçip daha detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.

 

TAYLAND VİZESİ RANDEVUSU

Tayland Vizesi Randevusu bir nevi Tayland vize başvurusu olarak da adlandırılabilmektedir. Ancak uzun süreli seyahat yapacak olan T.C. vatandaşları Tayland Vize Randevusu için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünde müracaat yapabildikleri gibi temsilciliklerle işbirliği içinde çalışan akrediteli seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezlerinden de alınabilmektedir. Tayland’a yapılacak olan uzun seyahatler içinde bulunan eğitim, hizmet, aile birleşimi, Taylandlı biri ile yapılan evlilik için alınması gereken Tayland göçmen vizesi için Tayland Vize Randevusu alınabilmektedir.

Tayland Vizesi Randevusu Tayland’a yapılması planlanan turistik seyahatler için zorunlu değildir. Çünkü yapılması planlanan Tayland turistik seyahatlerde 30 gün konaklama süreside geçerli bir pasaport ile izin verilmektedir. Tayland gümrük kapılarında verilmekte olan geliş gidiş kartları ile Tayland seyahatleri gerçekleştirilebilmektedir. Tayland geliş kartları gümrük kapısında doldurulup teslim edilirken çıkış kartları da pasaporta eklenmektedir.

Vize randevusu kısa süreli seyahatler için gerekmemektedir. Bunun için de 6 ay geçerliliği olan pasaport ile Tayland giriş kapısından giriş yapılmasına izin verilmekte iken pasaportla birlikte istenen Tayland seyahati için alınmış olması gereken dönüş uçak biletinin de olması Tayland giriş kapısında sorun yaşanmaması için oldukça önemlidir. Hava yoluyla Tayland’a girişler 30 gün konaklama hakkı verilirken kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile sağlanan Tayland seyahatlerinde en fazla 15 gün hak tanınabilirken istenildiğinde uzatılabilmektedir.

Tayland, T.C pasaportlarından Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil)pasaportlara ülkeye giriş ve kalış için 3 aylık süre çerçevesinde vizesiz hak tanımaktadır. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için bu süre 30 günle sınırlandırılmıştır. Bu kapsamda Tayland vize başvuruları için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde bazı faaliyetler gerçekleşir. Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvuru sürecinden itibaren işlemleri Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde yapar. Yani Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği adına vize başvurusu alma veya vize işlemi yapma hakkı olan başka bir kurum & kuruluş bulunmamaktadır. Bu nedenle Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından daha önceden açıklanmış olan çalışma saatleri içerisinde Tayland vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmelidir. Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Tayland vizesi için randevulu bir sistemle çalışmaz fakat Konsolosluk / Büyükelçilik tarafından belirlenmiş olan çalışma saat ve günlerinde işlemler gerçekleştirilir. Bu anlamda Tayland vizesi randevusu olarak düşünülebilecek şey aslında Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği çalışma saatleridir diyebiliriz. Tayland vize randevusu için işlemlere başlamadan önce Tayland ile ilgili yapılan sağlık uyarılarına göre gerekli tedbirleri önceden almak önemlidir. Zira bazı aşı ve ilaçlar için tavsiyeler seyahatten 4 hafta önce kullanmaya başlamak yönünde olacağından henüz Tayland vizesi randevusu için resmi süreçler başlamadan bu tedbirleri almak gerekebilir.