Tayland Vize Çeşitleri

957

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland Aile/Akraba Ziyareti

Tayland VizesiTayland Vize Çeşitleri pek bulunmadığı için Tayland Aile/Akraba Ziyareti için de kısa yapılması koşulu ile yalnızca geçerli bir pasaport olması Tayland sınırlarından geçmeye yeterlidir. Tayland sınırlarında geçerli bir pasaport olması koşulu ile geçebilmek mümkündür. Dolayısıyla da Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapmak isteyen T.C. vatandaşları 6 ay içinde geçerli bir pasaport ile 30 gün Tayland vizesi olmadan da ziyaret edilebilmektedir.

Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapılacak seyahatte Tayland sınırlarından geçerken gümrükte basılmakta olan Admitted Until yazısı ile birlikte Tayland’a yapılan giriş tarihi de basılmaktadır. Dolayısıyla da basılı olan tarih itibari ile 30 gün Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapılabilmektedir. Tayland sınırlarından yapılan her girişte 30 gün kalma hakkı tanınmakta iken çıkış yapmadan 30 günden fazla kalabilmek için de belli bir ücret karşılığında Tayland Aile/Akraba Ziyareti yapılabilmektedir. Ancak tüm bu koşullar da Tayland’a havaalanı ile giriş yapanlar için sağlanmaktadır.

Tayland Aile/Akraba Ziyareti için ulaşım demir yolu, deniz ya da nehir yolu ve kara yoluyla yapılacak ise Tayland’a konaklayabilme süresi yalnızca 15 gündür. Fakat G7 üyesi olan ülkelerden birinin pasaport var ise konaklama hakkı olarak 30 gün verilebilmektedir. Tayland Aile/Akraba Ziyareti için teknik anlamda gerekli olan başka bir belge ise çıkış yapacağınızı kanıtlayacak dönüş için alınmış uçak biletinin de olması gerekmektedir. Bu nedenle de bilet Tayland’a gitmek için uçak bileti alanların gidiş / dönüş alması gerekmektedir.

Türkiye’den, Tayland’a yapılan ithalat – ihracat faaliyetleri ve diğer ekonomik yatırımlar neticesinde Tayland topraklarında ikamet halinde olan birçok Türk bulunmakta. Tayland sınırları içerisinde resmi olarak ikamet eden bu Türk şahısların halen Türkiye’de bulunan aile bireyleri ve akraba üyelerinin Tayland’a yapacakları yakın ziyareti kapsamında gereken vize türü Tayland aile / akraba ziyareti vizesi.
Tayland aile / akraba ziyareti vizesi için gereken en önemli evrakları Tayland’da ikamet etmekte olan Türk şahsın, Türkiye’deki aile / akraba bireylerine göndermesi gereken davetiye niteliğindeki evraklar teşkil ediyor. Tayland Aile / akraba ziyareti vize başvuruları Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliğine yapılabiliyor. Tayland aile / akraba ziyareti ile ilgili detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25.

Tayland Turistik Vize

Tayland vize çeşitleri bulunmamaktadır. Tayland sınırlarından geçebilmenin koşullu geçerlilik özelliklerine sahip bir pasaportun olması yeterli olabiliyor. Dolayısı ile de Tayland Turistik Vize yerine Tayland’a yapılacak giriş tarihi ile birlikte en az 6 ay geçerliliğini koruyan pasaportun bulunması yeterli olabilmektedir. Tayland Turistik Vize yerine geçerli olan pasaportun yanında olması gereken belgelerden biri Tayland uçağına binildiğinde dönüş biletinin olup olmadığı da kontrol edilmektedir. Tayland uçağına binildiğinde dönüş uçak bileti olmadığı takdirde uçağa alınmama ihtimali de söz konusu olabilmektedir.

Tayland Turistik Vize için herhangi bir işlem yapılması gerekmezken Tayland’a yapılacak seyahat hangi ulaşım ağı ile sağlanacak ise Tayland’da konaklama süresi de ona göre ayarlanmaktadır. Yani ulaşım için havaalanı ile sağlanacak ise Tayland’da konaklama hakkı 30, kara yolu, nehir / deniz yolu ya da demir yolu ile sağlanacak ulaşım ile Tayland’da ziyaret hakkı 15 gün olarak verilmektedir. Ancak Tayland’da daha uzun süreli kalınmak istendiğinde belli bir ücret karşılığında uzatılabilmektedir.

Tayland Turistik Vize için yapılacak olan işlem TR sınıfı turistik vize olarak yapılabilmekle birlikte turistik seyahat edecek olanların 30  ya da 60 günden daha çok kalınabilmektedir. Tayland turistik vize tek ya da çok girişli olarak yapılmaktadır. Ayrıca her giriş için de 60 gün kalabilme hakkı verilebilmektedir. Ancak yapılacak her giriş için de gerekli ücretin ödenmesi gerekmektedir.

Tayland’ın binlerce yıllı kültür ve tarih miraslarının yanında tatil beldeleri ile dünyanın her yerinden turist çeken bir ülke olması ve ülkedeki turizm faaliyetlerinin nispeten ucuz şekilde halledilebilmesi nedeniyle Türkiye’den de yurt dışı seyahatlerinde çok tercih edilen bir ülke konumunda. Tayland’a yapılacak turistik amaçlı ziyaretler için gereken vize çeşidi Tayland turistik vizesi olarak belirlenmiş durumda.

Tayland Ticari Vize

Tayland vize çeşitleri içinde Tayland Ticari Vize için gerekli olan belge geçerliliği olan bir pasaporttur. Tayland’a seyahat edecek olan kişiler verilen geliş gidiş kartları bulunmaktadır. Geliş gidiş kartlarından giriş kartında olan bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Daha sonra da doğru ve eksiksiz doldurulan giriş kartı Tayland sınırlarında görevlilere veriliyor. Tayland çıkış kartı ise Tayland’a geçebilmenin ön koşulu olan geçerli pasaportun içine zımbalanmaktadır. Bu kartın muhafaza edilmesi Tayland’dan çıkış yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Çünkü çıkış kartları Taylan’dan çıkış yapıldığı zaman sınırlardaki görevlilere teslim edilmesi zorunludur.

Tayland Ticari Vize için yalnızca geçerli bir pasaport ile gidiş / dönüş uçak bileti ile yeterli para da bulunması kafidir. Geçerli olan pasaportun seyahat tarihi ile birlikte 6 ay geçerliliğini koruması gerekirken dönüş uçak bileti de ülkeden çıkış yapacağınızı kanıtlamaktadır. Ayrıca yeterli para olması gerekmektedir. Çünkü Tayland sınırlarından giriş yapılırken ya da konaklama için süre uzatımları para belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Ayrıca Tayland’da kalınacak süre içinde ihtiyaçların karşılanması bakımından belli bir para olması da bazı durumlarda kontrol edilebilmektedir.

Tayland Ticari Vize yerine yapılacak olan giriş sayısına göre vize ücreti alınmaktadır. Tek ya da çok girişli olarak Tayland’a yapılan her girişte konaklama süresi yenilenmektedir. Dolayısıyla da Tayland Ticari Vize yerine geçen tek ya da çok girişli kartlar alınarak sağlanmalıdır.

Türkiye – Tayland arası ekonomik iş birliği anlaşmaları ve yapılan yatırımların yanında sürekli devam eden ithalat – ihracat faaliyetlerinin ürünleri olarak Türkiye’den, Tayland istikametine gerçekleştirilen iş seyahatleri sürekli olarak devam ediyor. Türkiye’den, Tayland’a yapılacak olan iş anlaşması imzalama, iş toplantısına katılma ve fuarlara katılma gibi amaçlar barındıran ziyaretler için gerekli vize türü Tayland ticari vizesidir. Tayland ticari vizesi herhangi bir şekilde çalışma izni & vizesi yerine geçmemektedir. Tayland ticari vize başvuruları hakkında detaylı bilgi, rehberli & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin