Tayland Vize Başvurusu

664

Tayland Vize Başvurusu

Tayland VizesiTayland Vize Başvurusu genellikle Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri çoğu zaman gerekmemektedir. Tayland’a yapılacak seyahatlerde içinde Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülke vatandaşları için geçerlilik koşullarını taşıyan bir pasaportun olması yeterli olabilmektedir. Kısa süreli seyahatler için vize başvurusu gerektirmeyeceğinden uzun süreli Tayland turistik seyahatler için Tayland turistik vize için vize başvurusu alınması gerekebilmektedir. Yapılacak Tayland Vize Başvurusu sırasında tek ya da çok girişli olarak vize alınabilmektedir.

Tayland Vize Başvurusu uzun süreli yapılacak olan seyahatler olan çalışma, eğitim, Tayland vatandaşlığı olan biri ile evlilik ya da emekliliğini Tayland’da yaşamak isteyen T.C. vatandaşlarının Tayland göçmen olmayan vizesi alınması gerekmektedir. Tayland Vize Başvurusu Tayland’da 30 gün ikamet edilmek istenen Tayland seyahatleri için gerekmemektedir. Tayland’a yapılacak olan seyahat hava yolu ile yapılmak suretiyle kalınabilecek 30 ikamet günü 6 ay geçerliliği bulunan pasaport sahipleri için uygulanabilmektedir.

Kara yolu, demir yolu ya da deniz / nehir yolu ile Tayland’a seyahat edecek olan T.C. vatandaşları gümrük kapısında geçerli bir pasaportun gösterilmesi halinde 15 gün konaklama hakkı verildiği için de vize başvurusu yapılması gerekmemektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta ise Tayland’a girişin ön koşulu olarak geçerli bir pasaport beyanı yeterli gibi görünse de gümrük kapsında uçak dönüş biletinin olması da zorunlu olarak istenebilmektedir.

Tayland ile Türkiye arasında gerçekleşen ziyaret trafiğinin büyük bölümünü karşılıklı ticari ve turistik faaliyetler oluşturur. Türkiye’den, Tayland’a yapılan vize başvurularının sahipleri genelde Umumi pasaport sahipleridir zira Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Tayland’a sadece 1 aylık süre için turistik amaçlarla vizesiz girmekte geri kalan ziyaret süre ve türleri için vizeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu bağlamda Türkiye sınırları içerisinden gerçekleşen Tayland vize başvurusu süreçlerinin genel başlıkları turistik, ticari ve aile / akraba ziyareti şeklinde belirlenmiş durumdadır. Tayland, Türkiye’den gelecek vize başvurularını karşılamak amaçlı herhangi bir vize başvuru yardımcı firması ile ortak çalışmaz. Tayland vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde işlemlerini gerçekleştirir. Tayland vize başvurusu için bireysel başvuru yapılabileceği gibi yetkili seyahat acenteleriyle de vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Tayland’ın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağladığı kapıda vize imkanı mevcuttur fakat Tayland girişinde zaman kaybı ve problem çıkma potansiyeli yüksek olan bu vize tavsiye edilmemektedir. Tayland vize başvuruları için Tayland Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği çalışma saatleri ve günler dahilinde işlem yaptırmak şarttır.
Tayland ile Türkiye arasında yoğun olarak gerçekleşen ticari faaliyetler neticesinde uzun süreli ticari vizeler için sıkça Tayland vize başvurusu yapılığı bilinmektedir. Bunun yanında iki ülke arasındaki turistik faaliyetler neticesinde de sürekli olarak Tayland vize başvurusunu turistik amaçla gerçekleştiren kişiler vardır. Tayland vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin