Suudi Arabistan/Suudi Vize Randevusu

649

Suudi Arabistan/Suudi Vize Randevusu

Suudi Arabistan VizesiSuudi Arabistan/Suudi Vize Randevusu Suudi Arabistan/Suudi Vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Suudi Arabistan/Suudi Vize Randevusu öncesinde yapılacak olan başka işlemler bulunmaktadır. Suudi Arabistan seyahati yapmayı planlayan T.C. vatandaşları için yapılması zorunlu olan Suudi Arabistan vize prosedürlerini uygulanması gerekmektedir. Suudi Arabistan/Suudi Vize Randevusu sırasında gerekli olan evrakların yapılacak olan Suudi Arabistan vize amacı ve süresine göre farklılık gösterse de herkes tarafından zorunlu olarak düzenlenmiş evrakların arasında Suudi Arabistan’dan yollanmış davetiye olması zorunludur. Davetiye olmadan yapılacak başvurular geri çevrilecektir.

Suudi Vize Randevusu sırasında gerekli olan evrakların hazırlanması için Suudi Arabistan Konsolosluğu ile Suudi Arabistan Büyükelçiliği ile koordineli faaliyet gösteren akrediteli acentelerden yahut vize başvuru merkezlerinden destek alınması Suudi Vize Randevusu sırasında olası aksiliklerin önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. Suudi Arabistan vize işlemlerini Suudi Arabistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize prosedür şartlarına göre düzenlenmesine yardımcı olan danışmanlık firmaları evrakların ön kontrollerini yaparak eksiksiz ve doğru bir dosya teslime edilmesine yardımcı olmaktadır.

Suudi Vize Randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri Arabistan Konsolosluğu ile Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin hizmet verdiği saatlere dikkat edilmelidir. Arabistan Konsolosluğu ile Suudi Arabistan Büyükelçiliği hafta içi Pazartesi ile Perşembe günlerinde saat 9.00 ile 15.00 arasında Suudi Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Ayrıca temsilcilikler Suudi Arabistan ticari vize başvurularını Cuma günleri kabul etmemektedir.

Suudi Arabistan’a ziyaret planlayan bütün T.C pasaport sahiplerinin vize rejimine tabi tutulması nedeniyle Suudi Arabistan / Suudi vize işlemleri sürekli olarak devam eder. Suudi Arabistan / Suudi vize başvuruları için Türkiye sınırları içerisinde yetkilendirilmiş tek kurum Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluk / Büyükelçiliğidir.
Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluk / Büyükelçiliği vize başvurularını daha önceden belirlemiş olduğu çalışma gün ve saatlerinde kabul eder. Suudi Arabistan’ın ülke topraklarında resmi tatil olan Cuma günleri Türkiye Cumhuriyetindeki Suudi Arabistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde de tatil kabul edildiğinden dolayı Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Cuma günler herhangi bir çalışma yapmaz. Bunun dışında Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen çalışma saatleri kapsamında Suudi Arabistan / Suudi vize başvuruları gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda Suudi Arabistan / Suudi vize başvurusu yapma niyetindeki Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen gün ve saatler içinde işlem yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize başvuru kriterlerine uygun dosyalar hazırlandıktan sonra Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliğince belirlenmiş saatlerde dosya teslimi gerçekleştirilip, vize başvuruları tamamlanabilir. Suudi Arabistan / Suudi vize başvurusu sürecinde daha garantili ve sıkıntısız bir süreç geçirmek için bir vize danışman & rehber firması ile ortaklık kurmak daha etkili olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin