Suudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri

880

Suudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri

Suudi Arabistan VizesiSuudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri Suudi Arabistan vize başvurusunda teslim edilmesi gereken evrakların hazırlanma sürecidir. Suudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri için gerekli olan evrakların Suudi Arabistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen kriterlere göre hazırlanmış olması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları pasaport türüne bakılmaksızın Suudi Arabistan seyahati yapacak olan tüm T.C. vatandaşlarının yapmakla yükümlü olduğu bir uygulamadır. Yalnızca Suudi Arabistan vize harç ücreti diplomatik pasaport sahiplerinden alınmamaktadır. Bunun dışında Suudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri herkesçe yapılması zorunlu olan bir uygulamadır.

Suudi Vize İşlemleri için öncelikle en az 1 yıllık çipli pasaport beyanı gerekmektedir. Normal pasaportları 2011 yılından beri kabul etmeyen Suudi Arabistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği çipsiz eski pasaportla yapılan başvuruları geri çevirmektedir. Ayrıca 35 yaş altında olan bekar bayanların birinci dereceden bir akraba ile davetiye olmadan Suudi Arabistan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Suudi Vize İşlemleri için beyan edilecek pasaportta İsrail vizesi ile ilgili damga, mühür gibi işlemlerin olduğu pasaportu olan T.C. vatandaşlarının başvuruları kabul edilememektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri hangi amaçla yapılırsa yapılsın Suudi Arabistan’dan yollanmış bir davetiyenin beyan edilmesi zorunludur. Geçerli bir neden olmadan yapılacak davetiyesiz Suudi Vize İşlemleri değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıca Suudi Arabistan çalışma vizesi, Suudi Arabistan Hac / Umre vizesi başvuruları için akrediteli acenteler aracılığı ile Suudi Arabistan/Suudi Vize İşlemleri gerçekleştirilmektedir.

Suudi Arabistan ve Türkiye arasında uzun yıllardır devam eden ikili ziyaretçi trafiğinin Türkiye’den yapılan ziyaretler bölümünü genelde dini ve turistik amaçlı ziyaretler oluştururken, iki ülke arası yatırım, ithalat – ihracat faaliyetlerinin bir ürünü olarak iş seyahatleri de sürekli gündemdedir. Ayrıca özellikle nüfusa oranla yüksek rakamlarda yabancı uyruklu işçi çalıştıran Suudi Arabistan’da yine birçok Türk hayatını idame ettirmekte olduğundan, Suudi Arabistan’da ki bu Türk varlığı da ikili ilişkilerin bir ayağını oluşturur.
Suudi Arabistan / Suudi vize işlemleri için T.C pasaportlarının hepsi sürece dahil olması gereken pasaportlardır. Suudi Arabistan, diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus olmak üzere bütün tip T.C pasaportlarına vize rejimi uygular. Bu kapsamda Suudi Arabistan / Suudi vize işlemlerini, Türkiye’deki Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde tamamlamadan Suudi Arabistan’a girmek mümkün değildir. Hac, Umre, ticaret, turizm, aile / akraba ziyaretiSuudi Arabistan / Suudi ziyaret sebebiniz ne olursa olsun Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu/Büyükelçiliğinin her sebebe göre belirlediği kriterler uyarınca bir başvuru dosyası ile Suudi Arabistan / Suudi vize işlemleri sürecinden geçmeniz gerekecektir. Suudi Arabistan/Suudi vize işlemleri yaptırmadan önce Suudi Arabistan’ın kendine özgü vize kuralları ve bunun yanında ülke sınırları içinde geçerli olan ve ülkemizde alışık olmadığımız yasaları hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. Suudi Arabistan / Suudi vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin