Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

683

Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Suudi Arabistan VizesiSuudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için 1 Haziran 2011 tarihi itibari ile çipli pasaport uygulaması yapmaya başlamıştır. Artık eski pasaportlarda yapılmış olan işlemler de geçerli değildir. Suudi Arabistan vize işlemleri için geçerli bir pasaportun beyan edilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde Suudi Arabistan vize işlemleri yapılmamaktadır.

Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için özellikle dikkat ettiği noktalardan biri beyan edilen pasaportta İsrail vizesi bulunanlara Suudi Arabistan vize işlemleri yapılmamaktadır. Ayrıca 35 yaş altında T.C.vatandaşı olan bekâr bayanlar için de Suudi Arabistan vize başvurusu kabul edilmemektedir. Ancak 35 yaş altında olan bekâr bayanlar ticari amaçlı bir seyahat gerçekleştirecekler ise Dış İşleri Bakanlığından alınmış olan davetiye ile ya da Suudi Arabistan’da bulunan eş ya da akrabalık bağının ispat edildiği kişilerin refakat etmesi koşulu ile de Suudi Arabistan ziyareti gerçekleştirilebilmektedir.

Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri 50 yaş ve üstü olan T.C. vatandaşlarına çalışma izni verilmemektedir. Suudi Arabistan/Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için hafta içi pazartesi ile Perşembe günleri sabah 09.00 ile öğleden sonra 15.00 saatleri aralığında Suudi Arabistan vize başvurularını kabul ederken Suudi Arabistan Ticari vize başvurularını Cuma günleri de kabul etmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu/ Büyükelçiliği’nin yoğunluğu da dikkate alınarak seyahatten 1 ay önce başvuru yapılmasında fayda vardır.

Suudi Arabistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her tip pasaport sahibine vize rejimi uygular. Suudi Arabistan ziyaretinin sebebi Hac, Umre, ticaret, turizm, aile / akraba ziyareti… her ne olursa olsun Suudi Arabistan’ın her pasaport türü için yaptığı bu vize uygulaması değişmez. Bu kapsamda Suudi Arabistan / Suudi ziyareti planlayan kişilerin Türkiye’de vize işlemlerini yaptırmış olmalar gerekir. Suudi Arabistan / Suudi Devleti, Türkiye’deki vize taleplerini karşılamak adına herhangi bir vize başvuru asistan firmasıyla ortaklık yapmaz. Bu bağlamda Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Suudi Arabistan / Suudi vize başvurusundan karar aşamasına kadar tek yetkili Suudi kurumdur. Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvurularının başvuru etabından itibaren sorumlusu olan kurumdur. Bu bağlamda Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği ilk olarak teslim alacağı vize başvuru dosyalarının kriterlere uygun olup olmadığına dair incelemeler yapar. Daha sonra Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin ilgili birimleri tarafından vize başvuru dosyasındaki bilgilerin sahihliği ile ilgili birtakım araştırma faaliyetleri gerçekleştirilir. Bu anlamda, Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliğine teslim etmeyi planladığınız Suudi Arabistan / Suudi başvurusu için hazırlanmış dosyanızın içindeki evrakların Suudi Arabistan / Suudi ziyaretinizle örtüştüğünden ve tamamen doğru bilgiler içerdiğinden emin olmanız önemlidir. Suudi Arabistan / Suudi Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin