Suudi Arabistan/Suudi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

780

Suudi Arabistan/Suudi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Suudi Arabistan VizesiSuudi Arabistan/Suudi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için en doğru bilgi ve yönlendirme için temsilciliklerle işbirliği içinde hizmet sağlayan akrediteli seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden gerekli bilgi alınması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize uygulamaları Suudi Arabistan seyahati yapmayı planlayan T.C. vatandaşları tarafından yapılması zorunlu olan işlemlerdir.

Suudi Arabistan/Suudi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan ve çipli pasaport olmadan Suudi Arabistan vize işlemleri için başvuruları kabul etmeyen temsilcilikler bu uygulamaya 1 Haziran 2011 itibari ile uygulanmaya başlanmıştır. Sahip olunan çipli pasaportun en az 1 yıllık olması ve Suudi Arabistan seyahati sonrasında da geçerliliğini 6 ay devam ettirmesi oldukça önemlidir.

Suudi Arabistan/Suudi Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan Suudi Arabistan vize başvuru formunun temsilciliklerin istediği formatta ve Türkçe ya da İngilizce olarak en doğru bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Ayrıca Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında beyan edilmesi gereken 2 adet biyometrik özellikte başka bir vize işlemi için kullanılmayan ve vize başvuru sahibin en güncel halini yansıtan vesikalık fotoğraf olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca Suudi Arabistan vize işlemlerinin kayda alınması için zorunlu olarak bulunması gereken Suudi Arabistan’da resmi olarak seyahat edecek kişi adına düzenlenen davetiye belgesinin de mutlaka olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin