Slovenya Vize Randevusu

648

Slovenya Vize Randevusu

Slovenya VizesiSlovenya Vize Randevusu Slovenya vize başvurusu için yapılacak son işlemdir. Slovenya vize randevusu sırasında Slovenya vize başvurusunun tamamlanabilmesi için gerekli tüm evrakların hazırlanmış olması gerekmektedir. Slovenya vize başvurusu yapılacak olan Slovenya seyahat amacı ve süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Schengen üyesi olan Slovenya’ya yapılacak olan kısa süreli seyahat işlemleri için yapılmaktadır. Slovenya’ya yapılan kısa seyahatler içinde Slovenya Aile/Akraba Ziyareti, Slovenya Turistik Vize ve Slovenya Ticari Vize başvuruları yapılmalıdır.

Slovenya Vize Randevusu için ayrıca bilinmesi gereken önemli konulardan biri Türkiye’de temsilciliği bulunmayan ve Slovenya vize işlemleri için yetkili olan Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Ayrıca Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin Slovenya vize başvurusu için hizmet verdiği gün ve saatlerle birlikte tatil günlerinin de öğrenilmesi vize randevusu için aksaklık yaşanmasını engellediği gibi Slovenya vize sonuçlarının da gecikmesinin önüne geçecektir.

Slovenya Vize Randevusu sırasında yapılacak olan Slovenya seyahat amacı ve süresine göre hazırlanmış olan evraklardan oluşan dosyanın eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi önemlidir. Bu nedenle dosyanın tamamlanabilmesi ve Slovenya vize başvurularının sorunsuz geçmesi için acentelerden ve vize başvuru merkezlerinden destek alınması doğru olacaktır. Vize randevusu öncesinde gerekli tüm ön kontrolleri yapan ve seyahat edecek kişi adına vize randevusunu gerçekleştiren acenteler ile vize başvuru merkezleri  aracılığı ile Slovenya vize başvurusunun gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Slovenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan bir ülkedir. Bununla beraber turizm ve ticari faaliyetler amacıyla Türkiye’den, Slovenya’ya sık sık ziyaretler gerçekleşir. Bu ziyaretlerin vizeye tabi olması nedeniyle Slovenya Konsolosluk / Büyükelçilik yetkilileri Türkiye’de sürekli olarak vize işlemleri için mesai harcar. Slovenya Konsolosluk / Büyükelçiliği vize işlemlerini gerçekleştirirken, iş yoğunluğunu azaltmak amacıyla VFS Global adlı vize başvuru asistan firması ile anlaşma sağlamıştır. Bu anlaşma kapsamında VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleri, Slovenya vize başvurularını kabul ederken randevu usulü ile çalışmaktadır. Bu kapsamda, Slovenya vize randevusu için müracaat adresi Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği değil, VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleridir. Slovenya vize randevusu ve başvurusu için faaliyet gösteren VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya illerinde faaliyet gösterir. VFS Global Slovenya vize randevusu almak için ikamet ettiğiniz ile en yakın vize başvuru merkezine müracaat edebilirsiniz.
Slovenya vize randevusu için hazırlık yaparken vize başvuru hamillerinin Slovenya’ya yapacakları vizenin amacını net olarak bilmeleri ve vize başvuru dosyasını bu yönde hazırlamaları gerekir. Çünkü Slovenya’ya gidilecek amaca göre alacağınız ve başvurmanız gereken vize türü değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle Slovenya vize randevusuna bu konularda hazırlıklı gitmek önemli olacaktır. Slovenya vize randevusu ve diğer süreçler hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25 numaralı telefonla irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin