Slovenya Vize İşlemleri

677

Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya VizesiSlovenya Vize İşlemleri yapılması planlanan Slovenya seyahatinin gerçekleşmesi için yapılan bir uygulamadır. Slovenya seyahati amacı ve süresine göre uzun ya da kısa süreli Slovenya vize işlemeleri olarak yapılmaktadır. Slovenya vize işlemleri kısa yapılması planlanan Slovenya Aile/Akraba Ziyareti, Slovenya Turistik Vize ve Slovenya Ticari Vize kategorileri Slovenya Schengen vize işlemlerine göre yapılmaktadır. Uzun süreli seyahatler içinde yer alan aile birleşimi, eğitim ya da hizmet için Slovenya vize işlemleri Slovenya vize türüne göre yapılmaktadır.

Slovenya Vize İşlemleri Slovenya’nın Türkiye’de herhangi bir temsilcisi bulunmadığından Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılabilmektedir. Ancak ikinci alternatif olarak ise temsilciliklerle koordineli çalışan acenteler ile vize merkezleri aracılığı ile de yapılmaktadır. Slovenya vize işlemlerinin yürütülmesinde ve Slovenya vize talebinde bulunan kişi adına Slovenya vize işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlü olan acenteler ile vize başvuru merkezleri gerekli olan evrakların hazırlanması için de destek sağlamaktadır.

Slovenya vize işlemleri kısa yapılacak olan seyahatlerde Slovenya Schengen vize prosedürüne göre yapılmaktadır. Gerektiği takdirde kendi bünyesinde hazırlanabilen evraklarla birlikte tüm evrakların hazırlanma sürecinde, evrakların nereden ve nasıl alınması konusunda da acenteler ile vize başvuru merkezleri faaliyet göstermektedir. Yalnızca Slovenya vize işlemlerini yürüten ve Slovenya vize başvurusunun gerçekleşmesi için aracılık etmekle yükümlü olan aracı kurumların karar verilmesi konusunda herhangi bir yetki sahibi olmadıkları bilinmelidir.

Slovenya ve Türkiye arasında pekişmeye devam eden ve özellikle turistik alanda çift yönlü hareketliliğin süreklilik arz ettiği ilişkiler neticesinde Türkiye’deki, Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği yılın her mevsimi Slovenya vize işlemleri yapmaya devam eder. Türkiye’den, Türk pasaportlarıyla yapılacak ziyaretlerin hepsi için vize uygulaması bulunan Slovenya vize işlemlerinin başvuru aşamasını VFS Global adlı vize başvuru yardımcı firması ile tamamlarken vizelerin karara bağlanma aşamasında tek yetkili kurum Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliğidir. Slovenya vize işlemleri için hazırlık yapan kişilerin öncelik Schengen bölgesi ülkelerinin çoğunun standart olarak talep ettiği belgeleri daha sonra Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından özel olarak talep edilen diğer belgeleri bir araya getirmesi gerekir. Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin belirlediği pasaportla ilgili şartlarında sağlanması gerekir.
Slovenya vize işlemlerinin vize başvurusu ayağı VFS Global Slovenya vize başvuru merkezlerinde gerçekleşir ve (istisna durumlar hariç) başvuru sahiplerinin Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ile fiziksel ve direk bir teması söz konusu olmaz. Bu nedenle Slovenya vize işlemleri için hazırlık yaparken VFS Global Slovenya vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri ve randevu kuralları gibi ögelere de dikkat etmek gerekir. Slovenya vize işlemleri genelde turistik, ticari ve aile / akraba ziyaretleri amacıyla gerçekleşir. Slovenya vize işlemleri hakkında detaylı bilgi, danışmanlık & rehberlik hizmeti almak için; 0 312 426 03 25 no’lu telefona ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin