Slovenya Vize Başvurusu

576

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya VizesiSlovenya Vize Başvurusu Slovenya’ya seyahat etmeyi planlayan bordo pasaportu olan tüm T.C. vatandaşları için zorunlu olan bir uygulamadır. Slovenya sınırlarında Slovenya kapı vize uygulaması bulunmadığından yapılacak seyahatler öncesinde mutlaka Slovenya vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Slovenya vize başvurusu sırasında hazırlanmış olması gereken evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde dosya halinde teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan Slovenya vize başvuruları geri çevrilmektedir.

Vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakların doğru bir şekilde düzenlenmesi, nasıl ve nereden alınması gerektiği konusunda büyük destek veren akrediteli seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri vize işlemleri konusunda etkili bir faaliyet göstermektedir. Bazı evrakların düzenlenmesinde de yardımcı olan acenteler ve vize merkezleri vize başvurusu için gerekli tüm koşulların sağlanmasında yardımcı olmaktadır.

Slovenya seyahati yapılacak olan tarihte seyahatin gerçekleşebilmesi için vize başvurusu erken bir tarihte yapılmalıdır.  Slovenya vize başvuruları yapılacak seyahatten önce en erkan 3 ay en geç ise 15 gün önce yapılmalıdır. Vize başvurusu için değerlendirme karar verme yetkisine sahip olan tek kurum Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Ayrıca tüm evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi durumunda da gerek duyulduğunda ek evrak ve görüşme talebinde bulunma hakkına sahip olan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne başvurular tüm bu hususlar dikkate alınarak vize başvurusu yapılmalıdır.

Slovenya – Türkiye ilişkilerinin her geçen gün daha iyi bir seyir izlemesi ve özellikle turistik alanda karşılıklı faaliyetlerin artış göstermesi nedeniyle Türkiye’den yapılan Slovenya vize başvurularının genel gündem maddesi turistik amaçlı vizelerden oluşmaktadır. Bununla birlikte iki ülke arasındaki ithalat – ihracat ve yatırım faaliyetlerinin de canlılık arz etmesi nedeniyle ticari vizeler de Slovenya vize başvurularında büyük bir yere sahiptir. Aynı zamanda Slovenya’da bulunan Türk popülasyonunun neticesinde oluşan aile / akraba ziyareti vize başvuruları da her yıl belli oranlarda artmaktadır.
Slovenya, Türkiye’den kabul edeceği vize başvurularının Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde yarattığı insan trafiğine engel olmak amacıyla bir vize başvuru asistan firması olan VFS Global ile ortaklık yapmayı tercih etmiştir. Resmi anlaşmalara dayalı bu ortaklık kapsamında VFS Global Slovenya vize başvuru merkezi adı verilen yerlerde Slovenya vize başvuru sahiplerinin ilk başvuru işlemleri gerçekleştirilir. VFS Global Slovenya vize başvuru merkezleri, Slovenya vize başvurusu esnasında vize başvuru sahiplerinin başvuru dosyalarına ön kontroller yaparak teslim alır. Daha sonra teslim aldığı dosyaları Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine transfer eden VFS Global Slovenya vize başvuru merkezlerinin başvuru sürecindeki işlemler hariç vize işlemlerinde bir karar yetkisi bulunmamaktadır. Slovenya vize başvurusu hakkında detaylı bilgi, danışmanlık & rehberlik hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin