Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

604

Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Slovenya VizesiSchengen Bölgesinde olan Slovenya ülkesinin Türkiye’de Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle de Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin yapacağı tüm işlemler Türkiye’de bulunan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümü ile yapılmaktadır. Slovenya seyahati yapmayı planlayan bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Slovenya vizesi için temsilciliklerle koordineli faaliyet gösteren seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize işlemleri için yapılması gereken tüm işlemlerin Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne şahsen yapılması söz konusu iken danışmanlık hizmeti veren seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri ile Slovenya vize işlemlerinin yapılması sürecin çok daha sağlıklı geçmesi için önemlidir. Slovenya vize işlemleri Schengen vize prosedürüne göre uygulanmaktadır. Kısa yapılacak olan Slovenya seyahatleri içinde yer alan Slovenya Aile/Akraba Ziyareti, Slovenya Turistik Vize ve Slovenya Ticari Vize için yapılacak, düzenlenecek evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de yapılacak olan Slovenya seyahat türünün doğru tespit edilmesi sonrasında Slovenya Schengen vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri için Slovenya evrak tamamlama süreci olarak da adlandırılabilmektedir. Slovenya vize başvurularının sorunsuz geçmesi, Slovenya vize değerlendirme süreci ile verilecek kararla ilgili aksilik olmaması için Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin tatil günleri, vize başvurusunun kabul edildiği günler ve hizmet saatlerinin dikkate alınarak Slovenya vize işlemlerine başlanması daha doğru olacaktır.

Slovenya – Türkiye arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği tek taraflı olarak Sloven vatandaşların Türkiye’ye yapacakları turistik ziyaretlerde vize uygulaması yapılmamaktadır. Ancak bir Schengen bölgesi üyesi olan Slovenya bağlı bulunduğu diğer topluluklar ve Schengen sözleşmeleri gereği Türkiye’ye bu uygulama karşılığında vize uygulaması yapmaya devam etmektedir. Bu nedenle Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için Slovenya vatandaşı planlayan her Türk vatandaşının başvuruda bulunması şarttır.
Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri sürecinde en çok dikkat edilenler VFS Global Slovenya vize başvuru merkezlerindeki ön testlerden geçen dosyalarla ilgili detaylı incelemeler yapılmasıdır. Yapılan bu detaylı incelemeler kapsamında öncelik başvuru sahibinin Slovenya’ya yapacağı ziyaretin amacını net olarak açıklayıp açıklamadığına dikkat edilir. Daha sonra Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği yetkilileri ziyaret amacına uygun olarak hazırlanması beklenen belgelerin ziyaret amacı ile olan paralelliği ve yine aynı belgelerin doğruluğu konusunda birtakım inceleme ve araştırmalarda bulunur. Bu nedenle Slovenya vize başvuru dosyasındaki evraklarınızın Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvuru kriterlerine tam olarak uyduğundan emin olmanız önemlidir.
Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ve daha öncesindeki başvuru ve randevu süreçlerinde sıkıntı yaşamamak adına bir vize danışman firması ile ortak çalışmak başvuru sahipleri için daha sıkıntısız süreçler sağlayabilir. Slovenya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25 numaralı telefon ile irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin