Slovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

563

Slovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Slovenya VizesiSlovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Slovenya’ya yapılacak olan seyahatin amacı ve süresi alınacak olan Slovenya vize türünü belirlemektedir. Ayrıca Slovenya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi olan tüm T.C. vatandaşları gerekli olan vize türüne göre Slovenya vize işlemlerini yapmakla yükümlü iken yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaportu olanlar 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde Slovenya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Slovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan ve Slovenya vize işlemlerini yapmakla yükümlü olan ve Slovenya vize işlemlerini yapmakla yükümlü olan kişilerin yapacakları seyahate göre değişiklik gösterse de herkesin zorunlu olarak düzenlemesi gereken evraklar bulunmaktadır. Slovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesin hazırlaması gereken evraklar şöyledir:

  • Geçerlilik özelliklerini taşıyacak olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması, seyahat dönüşünde de 6 ay geçerliliğini korumaya devam etmesi, Slovenya vize işlemlerinin yapılabileceği en az 2 boş sayfasının bulunması ve yırtık ya da yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir.
  • Slovenya vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Slovenya vize başvurusunda kullanılma üzere biyometrik özellikleri taşıyan ve başvuru yapan kişinin son 3 ay içinde çekilmiş 2 vesikalık fotoğraf,
  • Tüm seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı Slovenya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde hazırlanması herkesçe zorunlu olan evraklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin