15.6 C
Ankara, TR
Cuma, Eylül 25, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

slovakya-vize-islemleri
Başkent:Bratislava
Telefon:+421
Alan:49.035 km²
Nüfus:5,424 milyon
Para Birimi:Euro ( € )
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Slovakya Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Slovakya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Slovakya Vizesi Hakkında & Slovakia Visa Information

Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Slovakya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Slovakya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Slovakya Vize Başvurusu

Slovakya Vize Başvurusu öncesinde yapılması gereken Slovakya vizesi prosedürler koşullarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Slovakya vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanması için öncelikle geçerli bir pasaport sahibi olunması gerekmektedir. Slovakya Vize Başvurusu Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları Slovakya vizesi için gereken prosedür koşullarını sağlamak zorundadır. Slovakya Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

 

Slovakya Vize Randevusu

Slovakya Vize Randevusu almadan önce Slovakya vize işlemleri için gerekli koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Slovakya vizesi için gerekli olan evrakların Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş prosedür şartlarına göre hazırlanmış olması gerekmektedir.

Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği kısa süreli yapılması istenen seyahat başvurularını şahsen almamaktadır. Yalnızca istisnai bir durumlarda yapılan bir uygulamadır firmamız Long Vize aracılığıyla randevu ve işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

 

Slovakya Vize İşlemleri

Slovakya Vize İşlemleri yapılması planlanan seyahatin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde dosya haline getirilmesi seyahat koşullarının oluşturulması için bir süreçti. Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş koşullar kısa süreli ve uzun süreli seyahatlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kısa süreli seyahatler için yapılması gereken işlemler için; Slovakya Vize işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

 

Slovakya Vize Çeşitleri

Slovakya Vize Çeşitleri Slovakya Aile/Akraba Ziyareti, Slovakya Vize Çeşitleri içinde kasa yapılacak seyahatler içinde olan Slovakya Aile/Akraba Ziyareti için Slovakya vizesi işlemleri yapılmalıdır.

Bordo pasaportu olan ve Slovakya seyahati yapmayı düşünen tüm T.C. vatandaşları Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş gerekli belge ve evrakların istenen koşullarda temin edilmesi gerekmektedir.

 

Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Slovakya ziyareti yapacak olan kişilerin ilk olarak Slovakya ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağı belirlenmelidir. Çünkü Slovakya seyahat amacı ve süresine göre gerekli olan Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri farklılık gösterebilmektedir. Slovakya Aile/Akraba Ziyareti, Slovakya Turistik Vize ve Slovakya Ticari Vize için kısa süreli seyahat işlemleri uygulanırken aile birleşimi, eğitim ve hizmet amaçlı seyahatler için de uzun süreli seyahat işlemleri uygulanmaktadır.

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

 

Slovakya Vize Danışmanlık

Slovakya Vize Danışmanlık Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri Türkiye’de yer alan Slovakya temsilcilikleridir. Slovakya seyahati planlayan T.C. vatandaşları Slovakya vize prosedür koşullarını sağlamakla yükümlüdür.

Bu nedenle de yapılması planlanan seyahatin türü ile süresinin belirlenmesi sonrasında istenen gerekli olan evrakların Slovakya vizesi başvuru tarihine en yakın bir zamanda resmi bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

SLOVAKYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmek isteyen T.C. vatandaşları gerekli olan işlemlerin yapılabilmesi ve düşünülen Slovakya seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için dikkatli olması gerekmektedir. Slovakya sınırlarında geçmenin koşulu Slovakya vizesi ile sağlanabilmektedir. Slovakya Devleti sınırlarından Slovakya vizesi alınmadan geçmek mümkün değildir. Türkiye’de Slovakya Devleti’nin temsilcileri olan Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından yapılan değerlendirme ile yapılabilmektedir. Slovakya Devleti ekspres vize uygulaması yapmamaktadır. Ancak kısa süreli yapılacak olan yani 180 gün içinde yapılabilecek en fazla 90 günlük seyahatleri için Slovakya vizesi verilmektedir.

Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında yer alan farklı diğer bir konu ise bordo pasaport sahibi olan ve Slovakya seyahati planlayan tüm T.C. vatandaşları Slovakya vizesi uygulamasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Ancak hususi yani yeşil, hizmet yani gri ve diplomatik yani siyah ya da kırmızı pasaport sahibi T.C. vatandaşları geçerli bir pasaport olmaları ve kısa süreli olan 180 günde 90 günden fazla yapılamayan seyahatler için muaf tutulabilmektedir.

1 Ocak 2008 itibari ile Schengen üyesi olan Slovakya Schengen vize işlemleri uygulamaları yapılarak Slovakya seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için uygun koşullar sağlanabilmektedir. Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgi içinde özellikle bilinmesi gereken nokta Slovakya seyahati planlayan kişilerin seyahati gerçekleştirebilmesi için Slovakya vizesi prosedürlerini tam olarak yerine getirmek zorundadırlar. Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği evrakların gerektiği gibi hazırlanması teslim edilmiş olmasına konusuna titizlikle yaklaşmaktadır.

 

SLOVAKYA VİZESİ BAŞVURUSU

Slovakya Vizesi Başvurusu öncesinde yapılması gereken Slovakya vizesi prosedürler koşullarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Slovakya vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanması için öncelikle geçerli bir pasaport sahibi olunması gerekmektedir.

Slovakya Vize Başvurusu Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları Slovakya vizesi için gereken prosedür koşullarını sağlamak zorundadır.

 

SLOVAKYA VİZESİ ÇEŞİTLERİ

Slovakya Vizesi Çeşitleri Slovakya Aile/Akraba Ziyareti, Slovakya Vize Çeşitleri içinde kısa yapılacak seyahatler içinde olan Slovakya Aile/Akraba Ziyareti için Slovakya vizesi işlemleri yapılmalıdır.

Bordo pasaportu olan ve Slovakya seyahati yapmayı düşünen tüm T.C. vatandaşları Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş gerekli belge ve evrakların istenen koşullarda temin edilmesi gerekmektedir.

 

SLOVAKYA VİZESİ DANIŞMANLIK

Slovakya Vizesi Danışmanlık Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri Türkiye’de yer alan Slovakya temsilcilikleridir. Slovakya seyahati planlayan T.C. vatandaşları Slovakya vize prosedür koşullarını sağlamakla yükümlüdür.

Bu nedenle de yapılması planlanan seyahatin türü ile süresinin belirlenmesi sonrasında istenen gerekli olan evrakların Slovakya vizesi başvuru tarihine en yakın bir zamanda resmi bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

SLOVAKYA VİZESİ İŞLEMLERİ

Slovakya Vizesi İşlemleri yapılması planlanan seyahatin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde dosya haline getirilmesi seyahat koşullarının oluşturulması için bir süreçti.

Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş koşullar kısa süreli ve uzun süreli seyahatlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kısa süreli seyahatler için yapılması gereken işlemler için firmamız Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

 

SLOVAKYA VİZESİ RANDEVUSU

Slovakya Vizesi Randevusu almadan önce Slovakya vize işlemleri için gerekli koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Slovakya vizesi için gerekli olan evrakların Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş prosedür şartlarına göre hazırlanmış olması gerekmektedir. Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği kısa süreli yapılması istenen seyahat başvurularını şahsen almamaktadır. Yalnızca istisnai bir durum söz konusu olduğunda başvuruları direk kabul etmektedir. Kısa süreli seyahatler Slovakya Aile / Akraba ziyareti, Slovakya Turizm vizesi ve Slovakya Ticari vize başvuruları için irtibata geçilmesi gereken yerler vize başvuru merkezleridir. Uzun süreli başvurular ise direk olarak Slovakya’nın Türkiye temsilcilikleri olan Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği uzun süreli başvuruları direk olarak almaktadır. Uzun süreli başvurular ise Slovakya’da 90 günden fazla yapılması düşünülen konaklamalar içinde aile birleşimi, hizmet ya da eğitim gibi durumlar için yapılması gereken işlemler yerine getirilerek Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nden Slovakya vizesi randevusu alınması gerekmektedir. Ancak Slovakya vizesi randevusu alınmadan önce mutlaka Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği aranarak çalışma saatleri, tatil günleri öğrenilmelidir.

Slovakya randevusu tarihinde ve saatinden 30 dakika önce hazır bulunulması gerekmektedir. Vize randevusu sırasında gerekli olan tüm işlemler, biyometrik bilgi taraması, 10 parmak izi vb. işlemlerin zaman kaybetmeden yapılabilmesi gecikme yaşanmaması için dosyanın tam ve doğru bir şekilde teslim edilmiş olması gerekmektedir.