Slovakya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

1041

Slovakya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Slovakya VizesiSlovakya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri Türkiye’de yer alan Slovakya temsilcilikleridir. Slovakya seyahati planlayan T.C. vatandaşları Slovakya vize prosedür koşullarını sağlamakla yükümlüdür. Bu nedenle de yapılması planlanan seyahatin türü ile süresinin belirlenmesi sonrasında istenen gerekli olan evrakların Slovakya vize başvuru tarihine en yakın bir zamanda resmi bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Slovakya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü beyan eden evrakların gerçeğe uygun olmasına ve evraklar arasında bilgi tutarlığı olmasına titizlikle yaklaşmaktadır.

Slovakya Vize İşlemleri yapılması planlanan Slovakya seyahatinin amacı ve süresinin ne kadar olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Uzun süreli seyahatler içinde aile birleşimi, eğitim ya da hizmet vb. amaçlarla yapılan başvurular direk olarak Slovakya Vize İşlemleri bölümüne yapılabilmektedir. Ancak Slovakya Aile / Akraba ziyareti, Slovakya Turizm vizesi ve Slovakya ticari vizesi için yapılacak başvurular 180 gün içinde en çok 90 günle sınırlandırılmış kısa süreli seyahatler içinde değerlendirilmektedir. Ayrıca kısa süreli Slovakya ziyareti için yapılacak başvurular resmi olarak yetkili aracı kurumlarla kabul edilmektedir.

Slovakya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümünün tatil günleri ve mesai saatlerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Slovakya ile Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermeyen Slovakya Vize İşlemleri için gerekli başvuruları hafta içi yalnızca Cuma günleri kabul etmemektedir. Ayrıca pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri sabah 10.00/13.00 arasında Slovakya başvuruları yapılabilmektedir.

Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından Bordo pasaport sahipleri için her şartta dahil olunması gereken işlemlerden, Siyah, Gri ve Yeşil pasaportlu vatandaşların 3 aydan uzun ziyaretleri için gerekli olan işlemlerdir. Bu kapsamda Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri gerçekleştirilirken yetkililer tarafından en çok önem verilen nokta başvuru sahiplerinin Slovakya’ya yapacakları ziyaretin amaçlarıdır. Slovak Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri ulusal vizelerinde yanında, Slovakya turistik vizesi, aile / Akraba ziyareti vizesi ve ticari vizesi gibi sebeplerle gerçekleştirilen işlemlerdir. Bunlara bağlı olarak başvuru sahiplerinin adı geçen amaçlardan hangisine yönelik bir vize başvurusu yapacağını bilmesi önemlidir. Çünkü Slovakya vize başvurusu için Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin belirlediği kriterlere göre yapılacak hazırlıklar dahilinde Slovakya ziyaret amacına uygun evrakların toparlanması en önemli kriterlerde biridir. Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri devam ederken başvuru sahiplerinin teslim ettikleri evrakların sahihliği konusunda bazı araştırmalar yapma durumunda olacaktır. Bu araştırmalar neticesinde eğer teslim edilen başvuru dosyasında belirtilen amaçla örtüşmeyen veya yanlış beyan edilmiş bilgiler içeren evrakların saptanması durumunda dosya hakkında olumsuz karar verilmesi kuvvetle muhtemeldir. Ayrıca Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinizi devam ettirirken sizden ek evrak ve ek görüşme talebinde bulunma hakkına sahiptir. Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi ve rehberlik hizmeti almak için; 0 312 426 03 25 .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin