Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

816

Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Slovakya VizesiSlovakya ziyareti yapacak olan kişilerin ilk olarak Slovakya ziyaretinin ne amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağı belirlenmelidir. Çünkü Slovakya seyahat amacı ve süresine göre gerekli olan Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri farklılık gösterebilmektedir. Slovakya Aile/Akraba Ziyareti, Slovakya Turistik Vize ve Slovakya Ticari Vize için kısa süreli seyahat işlemleri uygulanırken aile birleşimi, eğitim ve hizmet amaçlı seyahatler için de uzun süreli seyahat işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca yine seyahat amacı ve süresine göre Slovakya vize başvuru yeri de değişmektedir. Uzun süreli başvurular şahsen Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne, kısa süreli seyahatler için de vize merkezlerine yapılmaktadır. Seyahat türü ne olursa Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesin hazırlaması gereken ana belgeler bulmaktadır. Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan temel evraklar şunlardır:

  • Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen geçerlilik özelliği olan pasaport olması gerekmektedir. Beyan edilecek pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması, içinde Slovakya vize işlemlerinin yapılabileceği iki boş sayfası olan, eskimemiş, yıpranmayan ve seyahat sonrasında da geçerliliği devam eden bir pasaport olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde pasaportların yenilenmesi gerekecektir.
  • Slovakya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış Slovakya vizesi başvuru formunun gerektiği şekilde doldurulmuş olmalıdır.
  • Gidiş dönüş seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası Slovakya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkes tarafından hazırlanması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin