Senegal Vize Randevusu

628

Senegal Vize Randevusu

Senegal VizesiSenegal Vize Randevusu Senegal vize başvurusu için gerekli bir işlemdir. Senegal vize başvurusu öncesinde teslim edilecek evrakların hazırlanması için yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Senegal ziyareti düşünen T.C. vatandaşları içinde yalnızca diplomatik pasaportu olanlar belli koşullar altında Senegal vizesi almadan seyahat yapabilmektedirler. 180 gün içinde 90 gün sınırlı olan seyahatler olması koşulu ile vize muafiyeti yapılabilmektedir.

Senegal Vize Randevusu alınması öncesinde yapılacak olan Senegal vize başvurusu için ne tür evrakların gerekli olduğunun öğrenilmesi gerekmektedir. Senegal vize başvuruları Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi gerekli olan evrakların ne olduğu, nereden alınması gerektiği konusunda da destek sağlayan acenteler ya da vize merkezleri ile iletişime geçilmesi daha doğru olacaktır. Yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre listeler veren Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği başka bir yardımda bulunmamaktadır. Bu nedenle de Senegal vize randevusu sırasında işlemlerin sorunsuz yapılabilmesi için anlamalı vize merkezleri ile Senegal Vize başvuru koşullarını sağlayıp başvuru yapmak çok daha doğru olacaktır.

Senegal vize randevusu alınacak tarih ve saatler Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin çalışma gün ve saatleri hakkında bilgi almak Senegal vize başvurusu yapabilmek için önemlidir. Ayrıca Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Senegal’de ve Türkiye’de resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir. Bu nedenle yapılması planlanan seyahat tarihinde aksama olmaması için büyük önem arz etmektedir.

Senegal vize randevusu için herhangi bir birim çalıştırmamaktadır. Bunun yerine Senegal vize randevusu sayabileceğimiz çalışma gün ve saatleri açıklanmıştır. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen bu çalışma gün ve saatlerinde Senegal vize başvuruları kabul edilir. Bu bağlamda Senegal vize randevusu konusunda önemli olan Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin faal olduğu saat ve günleri tercih edip, başvuruları bu süre zarfları içerisinde teslim etmektir. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin Senegal vize randevusu için anlaşma sağladığı herhangi bir kurum & kuruluş ya da firma bulunmamaktadır. Bu nedenle Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin önceden duyurduğu çalışma saatlerinde Senegal vize başvuru dosyaları Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde teslim edilmelidir. Senegal vize randevusu için hazırlık yaparken Senegal Devleti’nin gümrük ve vize kurallarından da haberdar olmak gerekir. Senegal Devleti kapıda vize uygulaması yapmamaktadır. Bu sebeple Senegal’e yapılacak ziyaretlerde vize ihtiyacı duyan pasaportlara sahip kişilerin (Yeşil, Bordo, Gri) ülkeye giriş için harekete geçmeden önce Türkiye’deki Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde vize işlemlerini tamamlamaları beklenir. Senegal’in kendine özgü kuralları ve detayları hakkında Türkiye’den bir vize danışman firmasıyla iş birliği yapmak bu süreçleri daha kolay atlatmanızı sağlayabilir. Profesyonel kişiler tarafından hazırlanan başvuru dosyanızın onay alması daha sancısız bir süreçle gerçekleşecektir. Senegal vize randevusu, vize başvurusu ve vize işlemleri hakkında rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin