Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

690

Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Senegal VizesiSenegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümü Senegal’e seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Senegal vize başvurularının yapıldığı Türkiye temsilciliğidir. Senegal seyahati yapacak olan T.C. vatandaşlarının Senegal vizesi alabilmek için gerekli şartları sağlamakla yükümlüdür. T.C. vatandaşları arasında yalnızca diplomatik pasaport sahiplerine gerekli koşullar altında vize muafiyeti yapılmaktadır. Diplomatik pasaportu olan kişilerin vize muafiyetinden yararlanabilmesi için 180 günde 90 günle sınırlı seyahat yapılması şartıyla vize muafiyeti uygulanmaktadır.

Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri yapılması istenen seyahatin süresi ve amacına göre değişmektedir. Bu nedenle yapılacak seyahatin ne kadar süreli yapılacağı ve ne amaçla gidileceği belirlendikten sonra gerekli işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi olan herkesin Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri prosedürleri için detaylı bilgi alınmasında büyük fayda vardır.

Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne başvurular yapılabileceği gibi temsilciliklerle işbirliği yapan acenteler ve vize merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Danışmalık hizmeti de veren aracı kurumlar gerekli olan evrakların nasıl olması ve nereden temin edilmesinden ön kontrollere kadar tüm hizmeti sağlamaktadırlar.

Senegal Vize İşlemleri bölümüne yapılacak başvurular için Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin çalışma gün ve saatleri hakkında detaylı bilgi almak Senegal vize başvurusunun aksaması için oldukça önemlidir. Hafta içi pazartesiden cumaya kadar her gün saat 10.00 ile 10.00 saatleri arasında Senegal vize başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca Türkiye ve Senegal’in resmi tatil günlerinde de hizmet verilmemektedir.

Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri, Senegal vize başvurusu sürecinden itibaren Konsolosluk / Büyükelçilik bünyesinde gerçekleşir. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği daha önceden belirlediği çalışma saat ve günlerinde Senegal vize başvurusu ve işlemlerini yapar. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri gerçekleştirilirken vize başvuru sahiplerinin daha önceden eksiksiz ve doğru belgelerle hazırladıkları, Senegal Konsolosluk / Büyükelçilik vize başvuru kriterlerine uyan dosyaları incelenir. İşlemlerin başvuru ayağında Senegal Konsolosluk / Büyükelçiliği tarafından başvuru sahiplerinin biyometrik verilerinin alınma hakkı vardır. Bu bağlamda Senegal Konsolosluğu / Büyükelçilik, Senegal vize işlemleri, randevusu ve başvurusu süreçlerini yönetmekle görevli tek kurumdur (T.C Sınırları İçerisinde). Ayrıca Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinde edilen dosyaların içindeki evrakların doğruluğunu teyit etmek amaçlı bazı araştırmalar da yapar. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinin dosya inceleme süresi normal şartlarda 48 saattir. Bununla birlikte Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde ki iş yoğunluğu, resmi tatiller ve çalışma süreleri gibi sebeplerle bu süre değişkenlik gösterebilir. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Türkiye’den özellikle ticari, turistik ve aile /akraba ziyareti vizesi gibi işlemler için yoğun talep almaktadır. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerini karara bağlarken başvuru dosyalarında açıklanan seyahat amaçları ile tutarlı belgelerin bulunması şartını arar. Senegal Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi, rehberlik & danışmanlık hizmeti almak için; 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin