26.6 C
Ankara, TR
Pazar, Temmuz 12, 2020
TELEFON

0 312 426 03 25

0 312 426 03 24

MOBİL

0 553 716 03 25

0 553 966 03 27

E-MAİL

info@longvize.com

longvize@gmail.com

ACİL VİZE HATTI

0 312 426 03 25

rusya-vize-islemleri
Başkent:Moskova
Telefon:+7
Alan:17,075,389 km2
Nüfus:146.544.710
Para Birimi:Rus Rublesi (RUB)
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN
ANKARAİSTANBUL
İZMİR ANTALYA
GAZİANTEPBURSA
TRABZONBODRUMEDİRNE

Rusya Vize Danışma Merkezi

Longvize İletisim
Rusya Vize Hattı
0 312 426 03 25
Whatsapp Vize Hattı 
0 507 811 97 62
 
Mobil Vize Hattı
0 553 716 03 25
E-Mail İletişim
info@longvize.com
Pazartesi – Cumartesi  
08:30 – 00:00
Almanya Vizesi

Rusya Vizesi Hakkında Genel Bilgi & Russia Visa Information

Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Rusya Vizesi için Elçilikteki Temsilciliğiniz Olan Long Vize Şirketi  2012 yılından beri müşterilerine vize işlemleri konusunda, her türlü kaliteli, güvenilir ve güler yüzle hizmet sağlayan, yeniliklere açık, misafirleri için kendini her geçen gün geliştiren, profesyonelliğini daimi kılmaya çalışan bir vize firmasıdır. Rusya Vizesi için gerekli vize işlemlerinde randevu alınması, evrak hazırlanması ve yetkili mercilere sunumuna kadar ki süreçte sizleri yormadan, tüm konularıyla ilgilenerek, kısa sürede başvurunuzu sonuçlandırıp adresinize teslim eden Long Vize Şirketi, Rusya vizesi mükemmel hizmet anlayışını ve müşteri memnuniyetini profesyonel servisle birleştirmiştir. Müşterilerimizi gereksiz zaman kaybından kurtarmakta ve evrakları vize alınacak ülkelerin kurallarına uygun olarak eksiksiz ve gereğinden fazla evrak yığını olmadan, uzun süreli vizeyi hedef alarak başvuru yapmaktayız. Biliyoruz ki zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir ve bu değerli zamanınızı en kaliteli şekilde vizeye dönüştüren Long Vize Şirketi sizler sayesinde büyümeye devam edecektir.

 

Rusya Vize Başvurusu

Rusya Vize Başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için yapılması gereken işlemlerin yapılacak olan seyahatin amacına, kalma süresine ve Rusya’ya kaç kere giriş yapılmasına göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklara göre de Rusya Vizesi Başvurusu üç gruba ayrılmaktadır.

  1. Tek girişli Rusya vizesi: Rusya’ya seyahat edecek kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını birer kez kullanabilmektedir.
  2. Çift girişli Rusya vizesi: Rusya Vize Başvurusu yapan kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını ikişer kez kullanabilmektedir.
  3. Çok girişli Rusya vizesi: 180 gün içinde yapılacak olan seyahat 90 gün ile sınırlandırılarak istediği kadar giriş – çıkış yapabilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Rusya Vize Randevusu

Rusya Vize Randevusu, Rusya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Rusya vize başvurusu yapabilmesi için Rusya Vize Randevusu alması zorunludur. Öncelikle Rusya’ya yapılacak olan seyahatin amacı, Rusya’da kalma süresi ve Rusya’ya kaç kere giriş çıkış yapılması gerektiği belirlendikten sonra Rusya vizesi türü seçilir. Rusya vize türü içinde yer alan Tek Girişli, Çift Girişli ve Çok Girişli Rusya vize türlerine göre değişiklik gösteren Rusya vizesi için Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu tarafından yasal yetki verilmiş olan vize başvuru merkezlerinden ve  firmamız Long Vize tarafından  yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi alınır.

 

Rusya Vize Çeşitleri

Rusya vize çeşitlerinde yer alan Rusya Aile / Akraba ziyareti için Rusya özel ziyaret vizesi alınması gerekmektedir. Rusya ziyareti vizesi amacı ve süresine göre farklılık göstermektedir. Rusya Aile / Akraba ziyareti bir yakın ölümü, hastalığı gibi durumların belgelenmesi şartı ile de alınabilmektedir. Rusya özel ziyaret vizesi için tek veya çift girişli olma üzere 90 günü aşmayan ziyaretler için verilmektedir. Rusya Aile / Akraba ziyareti için gerekli evraklar şöyledir:

Rusya Vize Çeşitleri  İçin Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız Arayınız  0312 426 03 25

 

Rusya Vize İşlemleri

Rusya Vize İşlemleri Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre 180 gün içinde yapılacak olan en fazla 90 günlük seyahat için vize muafiyeti anlaşması 01/Ocak/2016 tarihi itibari ile askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya’ya seyahat edecek T.C. vatandaşları öncelikle yapılacak olan seyahat türünü, amacını ve kaç kere giriş çıkış yapılmasının belirlenmesinden sonra Rusya vize işlemleri için başvuru yapması gerekmektedir.

 

Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Rusya’ya yapılacak olan seyahatin süresi, amacı ve giriş çıkışın kaç kere yapılacağına göre farklılık göstermektedir. Rusya vize türleri içinde Tek, Çift ve Çok Girişli vize türlerinin hepsi için geçerli olan Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri şöyledir:

-Pasaport, elçiliğin talep etmiş olduğu süre ve geçerlilik tarihi olması gerekmektedir.
-Fotoğraf, elçiliğin talep etmiş olduğu fon ve ebatta olması gerekmektedir.
-Çalışan kişiler için şirket ve çalışma evrakları elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-İşveren kişiler için firma evraklar elçiliğin istemiş olduğu format ve tarihler dikkate alınması gerekmektedir.
-Öğrenciler için öğrenci belgesi elçiliğin istediği formatta ve dilde olması lazım.
-Çiftçiler için ziraat odasından onaylı elçiliğin istediği formatta olması gerekmektedir.
-Çocuklar için muvafakatname Anne ve Baba’dan ayrı gidiliyor ise gidiş tarihleri, çeviri ve istenen formatta olması gerekmektedir.
-Çalışmayan kişiler için sponsor kişi evraklar elçiliğin istediği akrabalık derecesi ve formatta olması gerekmektedir.
-Kamu çalışanları için kurum görev ve çalışma evrakları
-Nüfus kayıt örneği tam vukuatlı ülkelere göre barkodlu, orijinal ya da apostilli olması lazım.
-Banka hesap dökümü 3-6 ay arasında geçmiş hareketleri gösteren istenilen formatta banka hesap ekstresi.

 

Rusya Vizesi Danışmanlık

Rusya Vizesi Danışmanlık, Rusya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Rusya Vize Başvurusunda bulunmak ve Rusya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Rusya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Rusya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Rusya Vize Başvurusu yapın, Rusya Vize Randevusu alın!

 

RUSYA VİZESİ HAKKINDA GEREKLİ BİLGİ

Rusya seyahati gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşlarının ilk olarak yapması gereken şey Rusya Vizesi Hakkında Genel Bilgi edinmek olmalıdır. Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre 180 gün içinde 90 gün ile sınırlandırılmış Rusya seyahatleri için vize muafiyeti anlaşması 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile askıya alınmıştır. Bu nedenle kısa süreli seyahatler için yapılacak vize başvuruları Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği / Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu tarafından yasal olarak görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Rusya Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında önemle bilinmesi gereken diğer bir detay ise T.C. vatandaşları kısa süreli yapılacak seyahatler içinde yer alan Rusya Aile/Akraba Ziyareti, Rusya Turistik Vize ve Rusya Ticari Vize başvuruları  tek ya da çift girişli olarak vize işlemlerini tamamlamak zorundadırlar. Hususi ve Hizmet pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları ise 30 günü aşmamak şartı ile vize işlemlerinden muaf tutulacaktır. Rusya vize başvurularının yapılabilmesi için Rusya Konsolosluğu’nun resmi web sitesinde yer alan Rusya vize başvuru formunun elektronik ortamda doldurulması gerekmektedir. Rusya başvuru formunda beyan edilecek bilgilerin gerekli olan evraklardaki bilgilerle tutarlı olmasına dikkat edilmelidir.

Rusya Vizesi Hakkında Genel Bilgi arasında bulunan diğer bir detay ise Rusya vize başvurusu yapacak olan kişinin Rusya’ya yapacağı giriş çıkışın sayısına, ülkede kalınacak süreye ve yapılacak olan seyahatin amacına göre Rusya vize işlemleri gerçekleştirilmektedir. Rusya vizesi işlemlerinin prosedüre uygun olarak yapılması gerekmektedir.

 

RUSYA VİZE BAŞVURUSU

Rusya Vizesi Başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için yapılması gereken işlemlerin yapılacak olan seyahatin amacına, kalma süresine ve Rusya’ya kaç kere giriş yapılmasına göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklara göre de Rusya Vizesi Başvurusu üç gruba ayrılmaktadır.

  1. Tek girişli Rusya vizesi: Rusya’ya seyahat edecek kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını birer kez kullanabilmektedir.
  2. Çift girişli Rusya vizesi: Rusya Vize Başvurusu yapan kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını ikişer kez kullanabilmektedir.
  3. Çok girişli Rusya vizesi: 180 gün içinde yapılacak olan seyahat 90 gün ile sınırlandırılarak istediği kadar giriş – çıkış yapabilmektedir.

 

RUSYA VİZE ÇEŞİTLERİ

Rusya vizesi çeşitleri’nde yer alan Rusya Aile / Akraba ziyareti için Rusya özel ziyaret vizesi alınması gerekmektedir. Rusya ziyareti vizesi amacı ve süresine göre farklılık göstermektedir. Rusya Aile / Akraba ziyareti bir yakın ölümü, hastalığı gibi durumların belgelenmesi şartı ile de alınabilmektedir. Rusya özel ziyaret vizesi için tek veya çift girişli olma üzere 90 günü aşmayan ziyaretler için verilmektedir. Rusya Aile / Akraba ziyareti için gerekli evraklara firmamız Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

 

RUSYA VİZESİ DANIŞMALIK

Rusya Vizesi Danışmanlık, Rusya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri bölümüne müracaat edilerek yapılmalıdır.

Rusya Vize Başvurusunda bulunmak ve Rusya Vize Randevusu alabilmek için şirketimiz aracılığı ile Rusya Vize İşlemleri yürütülmektedir.

Hızlı ve Sorunsuz Rusya Vize İşlemleri için hemen arayın, kolay Rusya Vize Başvurusu yapın, Rusya Vize Randevusu alın!

 

RUSYA VİZESİ İŞLEMLERİ

Rusya Vizesi İşlemleri Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre 180 gün içinde yapılacak olan en fazla 90 günlük seyahat için vize muafiyeti anlaşması 01/Ocak/2016 tarihi itibari ile askıya alınmıştır. Bu nedenle Rusya’ya seyahat edecek T.C. vatandaşları öncelikle yapılacak olan seyahat türünü, amacını ve kaç kere giriş çıkış yapılmasının belirlenmesinden sonra Rusya vizesi işlemleri için başvuru yapması gerekmektedir.

Rusya Federasyonu Rusya’ya seyahat edecek olan T.C. vatandaşları için Rusya vize işlemleri Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu tarafından yasal yetki verilmiş vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Rusya’ya kısa süreli iş gezileri ile turistik faaliyet amaçlı tek ya da çift girişli vize için T.C. vatandaşlarının Rusya vize işlemlerini yapmak zorundadırlar.

Rusya vizesi işlemlerinde ilk yapılması gereken Rusya Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden elektronik oramda doğru ve eksiksiz doldurulup istenen vize türünün belirlenip çıktısı alınarak başvuru yapan kişinin fotoğrafı da eklenerek ıslak imzalı olarak hazırlanması gerekmektedir. Gerekli olan diğer evraklarda Rusya vize başvuru formu altında yer alan ekte sunulmaktadır.

Rusya Vizesi İşlemleri için doldurulan Rusya vize başvuru formunda beyan edilen tüm bilgilerin doğru ve yasal olması, beyan edilecek diğer evraklardaki bilgilerle tutarlılık göstermesi ve Rusya’ya kaç kere giriş çıkış yapılacağının belirtilmiş olması gerekmektedir. Rusya vize işlemleri Tek Girişli, Çift Girişli ve Çok girişli vize olmak üzere üç gruba toplanmıştır. Tek ve çift girişli vizeler için en fazla 30 günÇok Girişli vizeler için de 180 gün içinde en fazla 90 gün giriş çıkış yapma hakkı verilmektedir. Rusya vizesi işlemleri de bu vize türlerine göre tamamlanmaktadır.

 

RUSYA VİZE RANDEVUSU

Rusya Vizesi Randevusu, Rusya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Rusya vize başvurusu yapabilmesi için Rusya Vize Randevusu alması zorunludur. Öncelikle Rusya’ya yapılacak olan seyahatin amacı, Rusya’da kalma süresi ve Rusya’ya kaç kere giriş çıkış yapılması gerektiği belirlendikten sonra Rusya vizesi türü seçilir. Rusya vize türü içinde yer alan Tek Girişli, Çift Girişli ve Çok Girişli Rusya vize türlerine göre değişiklik gösteren Rusya vizesi için Rusya Konsolosluğu / Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu tarafından yasal yetki verilmiş olan vize başvuru merkezlerinden ve firmamız Long Vize tarafından yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.