Rusya Vize Başvurusu

758

Rusya Vize Başvurusu

Rusya VizesiRusya Vize Başvurusu yapacak olan T.C. vatandaşları için yapılması gereken işlemlerin yapılacak olan seyahatin amacına, kalma süresine ve Rusya’ya kaç kere giriş yapılmasına göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklara göre de Rusya Vize Başvurusu üç gruba ayrılmaktadır.

  1. Tek girişli Rusya vizesi: Rusya’ya seyahat edecek kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını birer kez kullanabilmektedir.
  2. Çift girişli Rusya vizesi: Vize başvurusu yapan kişi Rusya’ya giriş – çıkış hakkını ikişer kez kullanabilmektedir.
  3. Çok girişli Rusya vizesi: 180 gün içinde yapılacak olan seyahat 90 gün ile sınırlandırılarak istediği kadar giriş – çıkış yapabilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu sırasında Tek Girişli ve Çift Girişli Rusya vizeleri giriş çıkış haklarını en fazla 30 gün içinde kullanabilmektedirler. Rusya Vize Başvurusu türüne göre değişen vize ücretleri de Rusya Konsolosluğu tarafından yasal olarak görevlendirilmiş vize danışma merkezleri aracılığı ile servis / hizmet bedeli şeklinde kabul edilmektedir. Vize başvurusu sırasında sunulması gereken evraklar arasında öncelikle yapılması gereken Rusya vize başvuru formunun Rusya Konsolosluğu’na ait olan site üzerinden elektronik ortamda doğru ve eksiksiz bilgiler ile doldurulup Rusya vize talebi bulunan kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Vize başvurusu için doldurulan Rusya vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerle bayan edilecek diğer belgelerdeki bilgilerin tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca Rusya vize başvuru formunun sağ üst köşesine başvuru sahibine ait bir fotoğrafın da bulunması gerekmektedir.

Türkiye’den, Rusya Federasyonu’na yapılan vize başvurularının ekseriyetini oluşturan vize türleri turistik ve ticari vizelerdir. Bunun yanında iki ülke arasındaki köklü ve canlı ilişkiler neticesinde Rusya Federasyon’unda ikamet etmekte olan Türk vatandaşlarının da belli rakamlara ulaştığından dolayı aile / akraba ziyareti vizeleri de sürekli gündemdedir. Rusya Federasyonu, Türkiye’den gelecek vize başvuru taleplerini karşılamak adına bir vize başvuru asistan firması olan VHS ile anlaşmıştır. Bu anlaşma kapsamında Rusya Federasyonu’na seyahat için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu vatandaşların Rusya vize başvurusu için ilk ziyaret edecekleri adresler VHS Rusya vize başvurusu merkezleri olacaktır. Rusya vize başvurusu için VHS şubelerinden yaşadığınız ile en yakın olanını seçebilirsiniz. Vize başvurusu konusunda Türkiye sınırları içerisinde yetkilendirilmiş başka bir firma & kurum ve kuruluş bulunmazken, VHS Rusya vize başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, Trabzon ve Antalya illerinde faaliyet göstermektedir. VHS Rusya vize başvuru merkezleri vize başvuru işlemleri için yapacağı uygulamalarda Rusya Federasyonu Konsolosluk / Elçiliği adına hareket eder ve yasal olarak yetkiyi Konsolosluk / Büyükelçilikten alır. VHS Rusya vize başvurusu yapılırken Rusya Federasyonu’na yapılacak ziyaretin türüne ve özelliklerine göre bir vize tipi için başvuru yapılmalıdır. Yani Rusya Federasyonu’na yapılacak ziyaretin amacı önceden belirlenmiş olmalıdır. Rusya vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 426 03 25.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin