Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

681

Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Rusya VizesiRusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Rusya’ya yapılacak olan seyahatin süresi, amacı ve giriş çıkışın kaç kere yapılacağına göre farklılık göstermektedir. Rusya vize türleri içinde Tek, Çift ve Çok Girişli vize türlerinin hepsi için geçerli olan Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri şöyledir:

  • Rusya seyahati sonrasında da geçerliliği 6 ay devam edecek ve vize işlemlerinin yapılabileceği vize türüne göre gerekli boş sayfası bulunan pasaport (Tek girişli Rusya vizesi için 2, Çift Girişli Rusya vizesi için 4 ve Çok girişli Rusya vizesi için 4 ve üstü boş sayfasının olması gerekmektedir.)
  • Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde mutlaka olması gereken Rusya vize başvuru formunun eksiksiz ve yasal bilgilerle doldurulmuş olması ve Rusya vize başvuru formunda Vize türünün belirtilmiş olması gerekmektedir. Rusya vize başvuru formunun çıktısı alındıktan sonra Rusya vize başvurusu yapan kişi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanması gerekmektedir.
  • Daha önce hiçbir pasaport ve vize işlemlerinde kullanılmamış 3,5×4,5 boyutlarında arka fonu beyaz olarak kaliteli kâğıtlara basılmış 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Rusya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri arasında yer alan seyahat sağlık sigortası poliçesi Rusya seyahatinin tamamını kapsayacak şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Rusya Konsolosluğu tarafından belirtilen özellikler sahip olması gereken seyahat sağlık sigortası için mutlaka vize başvuru merkezlerinden detaylı bilgi alınması gerekmektedir. Her sağlık sigortasının geçerli olmayacağı dikkate alınarak mutlaka vize başvuru merkezlerinden yardım alınması yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin