Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Vize İşlemleri

702

Romanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Romanya VizesiRomanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri seyahatin amacına, süresine ve müracaat yapan kişinin meslek / iş durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Kısa süreli yapılacak olan  Romanya Aile/Akraba Ziyareti, Romanya Turistik Vize ve Romanya Ticari Vize için Romanya Schengen vize başvurusu yapılmalıdır. Bu tür Romanya seyahati planlayan kişilerin başvuruları şahsen Romanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri bölümüne yapılmamaktadır.

Romanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği Vize İşlemleri için müracaatlar akrediteli seyahat / turizm acentelerine ya da vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Romanya vize işlemleri için gerekli olan evraklarla ve izlenmesi gereken yolla ilgili gerekli danışmanlık hizmeti veren acentelere ya da vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilmelidir.

Romanya Vize İşlemleri için müracaatlar Romanya seyahati planlanan tarihten yaklaşık olarak 15 gün öncesinde yapılmalıdır. Romanya Vize İşlemleri yoğunluğa bağlı olarak vize sonuçlarını 10 ile 15 gün içinde tamamlamaktadır. Bu sürenin uzamaması için gerekli olan evrakların eksiksiz ve istenilen şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu sürecin uzamaması için de seyahat acenteleri ile vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir.

Romanya Vize İşlemleri için karar veren Türkiye’deki tek temsilciliktir. Romanya vize işlemleri için aracı olan kurumların Romanya vize sonuçları ile ilgili bir etkiye sahip değildir. Seyahat / turizm acenteleri ile vize başvuru merkezleri yalnızca vize işlemlerinin yürütülmesi ile yetkilidir.

Romanya ile Türkiye arasında özellikle ekonomik ilişkiler oldukça kuvvetlidir. Bunun yanında kültürel ve mesafe olarak yakın olunması sayesinde turizm alanında da iki ülke arasında birbirine sürekli turist gönderme durumu söz konusudur. Ayrıca Romanya’da ki hatırı sayılır sayılardaki Türk nüfusun Türkiye’de bulunan akrabaları ve aile bireylerinin yaptıkları aile/akraba ziyaretleri de sürekli devam etmektedir. Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri de bu sebeplerden dolayı sürekli aktif olarak devam eden işlemler olup bu işlemlere geçilmeden önce Romanya Konsolosluğu / Büyükelçilikleri arasından ikamet ettiğiniz ili görev bölgesi kapsamına alan Konsolosluk / Büyükelçilikten randevu alarak başvuru dosyanızı teslim etmeniz gerekir. Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için randevu aldıktan sonra Konsolosluk veya Büyükelçiliğe gitmeden önce hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanızın Romanya’ya seyahat amacınızı net olarak anlattığını ve bu amaca yönelik resmi evraklarla desteklendiğini unutmayın. Ayrıca Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri devam ederken başvuru sahiplerinde ek görüşme talebine bulunabileceği ve bu görüşmeler esnasında bazı evrakları tekrar ibraz etmenizi isteyebileceği için evrakların birer nüshasını kendinize ayırmayı unutmayın. Ayrıca Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri için herhangi başka bir firma ya da Konsolosluk/Büyükelçilik hizmet vermemektedir. Vize işlemleri için tek adres Romanya Konsolosluk / Büyükelçilikleridir. Romanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreç hakkında atılması gereken adımları öğrenmek için 0 312 426 03 25 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin