Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

830

Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Romanya VizesiRomanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri Romanya seyahati yapacak olan herkes tarafından hazırlanmak zorundadır. Romanya seyahati amacına, süresine ve başvuru yapacak kişinin mesleğine göre Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri değişiklik göstermektedir. Ancak duruma göre değişiklik gösteren Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri arasında herkes için gerekli olan hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır.

Romanya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri şöyle:

  • 10 yıldan daha eski olmayan, eskimemiş, yıpranmamış ve içinde Romanya vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfasının olduğu bir pasaport herkesten istenmektedir. Ayrıca pasaport seyahat bitim tarihi itibari ile 6 ay geçerliliğin bulunması zorunludur.
  • Romanya vize başvuru formu online olarak tam ve doğru bir şekilde doldurulmuş olmalıdır. Romanya vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler beyan edilen diğer belgelerdeki bilgilerle tutarlı olmak zorundadır. Form online doldurulduktan sonra çıktısı alınarak Romanya vize başvurusu yapan kişinin ıslak imzası olmak zorundadır.
  • 2 adet biyometrik özellikte Romanya vize başvurusu yana kişinin son halini yansıtan vesikalık fotoğraf olmalıdır.
  • Tam vukuatlı nüfus kaydı örneğinin aslı ve arkalı önlü kimlik fotokopisi,
  • Evrak listeleri içinde herkesin hazırlaması gereken seyahat sağlık sigorta poliçesi 30 000 Euro değerinde ve tüm seyahat tarihini kapsayacak şekilde olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası seyahat sırasında oluşabilecek acil sağlık sorunları, tedavilerin masraflarının karşılanması için mutlaka olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin