Portekiz Vize Randevusu

732

Portekiz Vize Randevusu

Portekiz VizesiPortekiz Vize Randevusu Portekiz vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanıp başvuru yapılacağı zaman alınmalıdır. Portekiz Vize Randevusu öncesinde alınmak istenen vizenin türü seyahat amacı ve süresine bağlı olarak belirlenmektedir. Kısa seyahat türleri içinde yer alan Portekiz Aile / Akraba ziyareti, Portekiz Turistik vize ve Portekiz ticari vize için yapılacak işlemler Portekiz Schengen vize prosedürüne göre uygulanmaktadır.

Portekiz Vize Randevusu sırasında yapılacak olan Portekiz vize başvurusu sırasında evrakların en doğru ve eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekmektedir. Eksik ya da yanlış evrak beyan edilmesi Portekiz vize başvurusunun geri çevrilmesine neden olacaktır. Evrakların düzeltilmesi, tamamlanması sonrasında ise yeniden Portekiz vize randevusu talebinde bulunulması gerekecektir.  Bu da Portekiz vize başvuru sürecinin uzamasına neden olacaktır. Bu nedenle Schengen vize başvuruları için öncelikle acenteler ya da vize başvuru merkezlerinden destek almak sürecin uzamamasına yardımcı olacaktır.

Portekiz vizesi için gerekli olan evrakların ön hazırlık sürecinde acentelerin denetimi ile gerekli olan evrakların hazırlanmasında tam destek sağlayan acenteler ile vize başvuru merkezleri Portekiz Konsolosluğu /  Büyükelçiliği işbirliği içinde yapılmaktadır. Dolayısıyla da vize işlemlerini yürütme ve Portekiz başvurusunu yapma yetkisine sahip acenteler ile vize başvuru merkezlerinden destek almak oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca ortak vize anlaşması olan Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne de Portekiz vize başvurusu yapılabilmektedir. Bunlarla birlikte başvuru yapılacak olan yerlerin resmi tatil günleri ve hizmet saatlerin öğrenilerek vize randevusu alınması da oldukça önemlidir.

Portekiz, Türkiye ile gelişen ilişkileri neticesinde Türkiye çapında daha çok popüler bir ülke olma yolunda ilerlemektedir. Ayrıca Portekiz’in resmi dili olan Portekizcenin özellikle Güney Amerika’da birçok ülke tarafından kullanılan bir dil olması nedeniyle ticari faaliyetler için bilinmesi gereken dillerden biri haline gelmiştir. Bunun yanında Portekiz üniversitelerinin öğrenci değişim programları çerçevesinde Türkiye’den öğrencileri belirli dönemler okullarında misafir öğrenci olarak ağırladıklarını da bilmekteyiz. Ayrıyetten, Portekiz – Türkiye arası ticari ilişkilerde son yıllarda yukarı doğru bir ivme kazanarak devam etmekte. Bu nedenlerin hepsini üst üste koyunca Portekiz Konsolosluğu / Büyükelçiliğinin, Türkiye’den gelen vize taleplerinde belli bir yoğunluk oluştuğunu söylemek mümkün. Oluşan bu yoğunluğun önüne geçmek amacıyla Portekiz Konsolosluğu / Büyükelçiliği, Portekiz vize randevusu ile ilgili VFS Global adlı bir vize yardımcı firması ile ortaklık yapma yoluna gitmiştir. Bu ortaklık kapsamında Portekiz’e ziyarette bulunmak isteyen ve Türkiye sınırları içerisindeki Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu kişilerin Portekiz vize randevusu için gidecekleri adres VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri olarak belirlenmiştir. Ayrıca Portekiz vize randevusu almak için yine VFS Global Portekiz vize başvuru merkezleri ile irtibata geçmek gerekir. Portekiz vize randevusu ve sürecin devamı hakkında detaylı bilgi, rehberlik ve danışmanlık hizmeti almak için  0 312 426 03 25 no’lu telefonla irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin