Portekiz Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

671

Portekiz Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Portekiz VizesiPortekiz Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için öncelikle seyahat amacı ve süresi belirlenmelidir. Öncelikle Portekiz seyahati hangi amaçla yapılırsa yapılsın herkesin hazırlamakla yükümlü olduğu Portekiz vize başvuru formunun Türkçe ya da İngilizce olarak doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Ancak Portekiz vize başvuruları Portekiz Konsolosluğu / Büyükelçiliği ya da Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nden hangisi aracılığı ile yapılacak ise talep edilen dile çevrilerek yapılması gerekecektir. Bu konuda gerekli desteğin acenteler ya da vize merkezlerinden alınması işi kolaylaştıracaktır.

Portekiz Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan her evrakın başvuru sahibi ile ilgili tüm bilgilerin gerçeği yansıtmalı ve tüm belgelerin kanıtlanabilir nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Portekiz Devleti’ne yapılması düşünülen seyahatin neden yapıldığı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı ve Portekiz seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağının garantisini verecek türde evrakların beyan edilmesi Portekiz vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Portekiz Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yer alan Portekiz vize harç ücreti de zorunlu olarak yapılması gereken bir ödemedir. Yapılacak olan seyahatin amacı ve süresinde göre ve alınacak vize türüne göre değişkenlik gösterebilen vize harç ücretleri seyahat edecek kişilerin ödemekle yükümlü oldukları bir uygulamadır. Ayrıca Portekiz başvurusu sırasında alınması gereken biyometrik bilgi taraması, gerek durulduğu takdirde kargo ücretleri ile başvuruları yapan aracı kurumlara hizmet bedellerinin ödenmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin