Polonya Vize Randevusu

686

Polonya Vize Randevusu

Polonya VizesiPolonya Vize Randevusu Polonya seyahati yapacak olan kişilerin Polonya vize başvurusu için gerekli olan evrakların doğru bir şekilde eksiksiz hazırlanması sonrasında yapılması gereken bir adımıdır. Polonya Konsolosluğu/Büyükelçiliği uzun süreli başvurular olan aile birleşimi, çalışma ya da eğitim vb. durumlar için şahsen müracaatları kabul ederken C tüpü olarak adlandırılan 90 günü aşmayan Polonya ticari vize, Polonya Turistik vize ile Polonya Aile / Arkadaş ziyareti için yapılacak  başvuruları vize başvuru merkezleri ile seyahat/ turizm acenteleri aracılığı ile kabul etmektedir.

Polonya Vize Randevusu öncesinde hangi vize türü ve seyahat amacına göre gerekli olan evrakların eksiksiz olarak doğru bir şekilde dosya oluşturulması gerekmektedir. Bu sürecin doğru değerlendirilmesi belge hazırlık sürecin doğru planlanması için gerekli olan tüm detayların vize başvuru merkezlerinden ya da seyahat / turizm acentelerinden öğrenilmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanında Polonya Konsolosluğu tarafından üzerinde durulan pasaportun gerekli özellikleri taşıyor olmasına dikkat edilmelidir. Beyan edilecek pasaportun 10 yıldan eski olmayan, deforme olmamış, kullanılacak minimum boş iki sayfası bulunan ve seyahat sonrasında da 3 ay geçerliliğini koruyan pasaport beyan edilmesi oldukça önemli bir detaydır.

Polonya Vize Randevusu sırasında yapılacak olan biyometrik bilgi beyanı için de başvuruların şahsen yapılması ve Polonya Vize Randevusu tarihinde ve randevu saatinden yarım saat erken gidilmesi işlemlerin aksaması bakımından da oldukça önemlidir.

Polonya vize randevusu, Polonya Devleti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını almakla yetkilendirilmiş olan VFS Global Polonya vize başvuru merkezlerinde gerçekleşir. Polonya’dan Türkiye’ye yaz turizmi için yüz binlerce turist akın ederken Türkiye’den de Polonya’ya daha çok kış ve tarihi – kültürel turizm amacıyla ziyaretçiler gitmektedir. Polonya ülke içi şehirler arası ulaşımda demiryollarını çok aktif ve etkili şekilde kullanan bir ülkedir. Ayrıca demiryolu ulaşımı çok yaygın ve ucuz bir yöntemdir. Bunun yanında Polonya ile Türkiye üniversiteleri arasında sıklıkla rastlanan öğrenci değişim anlaşmaları kapsamında Türkiye’den Polonya’ya yoğun şekilde öğrenci ziyareti gerçekleşir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Schengen Bölgesi kuralları çerçevesinde vize uygulayan Polonya’dan alınacak vize ile diğer Schengen ülkelerine de ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Schengen vizesinin diğer ülkelere giriş imkânı sağlaması için öncelikle vizeyi almış olduğunuz ülkeye girişinizin pasaportunuzda bulunması gerekir. Polonya ülke olarak Avrupa’nın diğer ülkelerine göre daha mütevazi ekonomik şartlara sahiptir. Hayat pahalılığı hemen hemen Türkiye ile aynıdır. Bu nedenle diğer Avrupa devletlerinin aksine Polonya vize randevusu esnasında dosyanızda teslim edeceğiniz banka hesap dökümlerinizin aşırı miktarlarda dolu olmasına gerek yoktur.

Ayrıca Polonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği herhangi bir şekilde vize randevusu vermemektedir. Polonya vize randevuları VFS Global Polonya vize başvuru merkezlerinden alınabilir. Polonya vize randevusu hakkında detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin