Polonya Vize İşlemleri

910

Polonya Vize İşlemleri
Polonya VizesiPolonya Vize İşlemleri seyahatin amacına ve alınacak vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Polonya Konsolosluğu kısa süreli olan 6 ay içinde yapılacak en fazla 90 günlük seyahatler için alınan Polonya Aile / Arkadaş ziyareti, Polonya turizm vizesi ile Polonya ticari vize türleri için şahsen başvuru kabul etmemektedir. C tipi vize türlerine giren Polonya Schengen vizesi için yetkili olan vize danışma merkezleri ile seyahat / turizm acenteleri aracılığı ile yapılmalıdır. Polonya Vize İşlemleri uzun süreli seyahatler için de başvuruların direk Polonya Konsolosluğu / Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir.
Vize işlemleri sırasında oldukça dikkatli olunması gereken bir nokta pasaportların geçerliliğinin olmasıdır. Sahip olunan bordo pasaport ise 10 yıldan daha eski olmaması, yıpranmayan ve kullanılabilecek durumda boş iki sayfası bulunan ve seyahatten sonra da 3 ay geçerliliğinin devam ediyor olmasına dikkat edilmelidir. Polonya vize işlemleri içinde oldukça önemli olay bir detay da biyometrik bilgi alınmasıdır. Schengen Bölgesi’ne üye olan tüm ülkeler için de geçerli olan biyometrik bilgi beyanı Polonya Vize İşlemleri için de zorunlu olarak yapılmaktadır. Gerekli görülmediği sürece 5 yıl geçerli olacak biyometrik bilgi beyanı Polonya Vize İşlemleri sırasında 10 parmak izi alımı yapılmaktadır. Bu nedenle de Polonya Vize İşlemleri için şahsen başvuru yapılması ve parmak izi tespitinin sağlıklı yapılabilmesi için parmaklarda yara, çizik ya da kına gibi parmak izi kalitesini düşürecek durumda olmamasına dikkat edilmelidir.

Polonya vize işlemleri VFS Global Polonya vize başvuru merkezine teslim ettiğiniz dosyanızla yürütülen işlemlerdir. Polonya Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize işlemlerinde Polonya’ya ziyaret amacınızı net olarak açıklamanızı beklediğinden dosyanızda bu konunun açıkça belirtildiğinden emin olmanız faydanıza olacaktır. Her ne kadar dosyanız VFS Global Polonya vize başvuru merkezi tarafından ön kontrole tabi tutulacak olsa da bu kontrollerde içerikle ilgili bir rehberlik, danışmanlık ya da yorum alma şansı olmadığından dosyayı vermeden önce evrakların ve amaçların birbiriyle tutarlı olduğundan emin olmalısınız. Bu konuda titiz çalışacak profesyonel birilerinden yardım almak isterseniz bir vize danışmanlık firmasıyla irtibat kurabilirsiniz zira vize danışmanlık firmalarındaki görevliler bu süreçler hakkında oldukça titiz ve bilgili kişiler arasından seçilmektedir. Polonya vize işlemleri ile ilgili profesyonel yardım almak için; 0 312 426 03 25 no’lu numarayı arayabilirsiniz.

Doğu Avrupa’da Polonya’ya komşu birçok ülke Türkiye’ye vize uygulaması yapmazken Avrupa Birliği ve Schengen üyesi olan Polonya bu aidiyetlerin getirdiği bağlılıklar nedeniyle Türkiye’ye vize uygulamaktadır. Polonya vize işlemleri çoğu kişi tarafından diğer Avrupa ülkelerine göre daha kolay gerçekleşen işlemlermiş gibi düşünülse de bahsetmiş olduğumuz birlik aidiyetleri Polonya’yı belli standartları uygulamaya mecbur kılar. Bu nedenle Polonya vize işlemleri için hazırlık yaparken ciddiyeti elden bırakmamak gerekir. Ayrıca Polonya insanının evrak işlerinde detaylara çok dikkat eden bir yapıda olduğunu da söylemek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin