Polonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

853

Polonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Polonya VizesiPolonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde istenen Polonya seyahat vize türüne göre değişkenlik gösterse de Polonya seyahati yapacak herkesin hazırlaması gereken 4 ana belge bulunmaktadır.

Polonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri şöyle:

  • Polonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde ilk sırada yer alan pasaportun sahip olması gereken özellikler şöyledir: Pasaportun alınış tarihi 10 yıldan fazla olmayan, eskimemiş, yıpranmamış olması, Polonya seyahati sırasında vize işlemlerinin yapılabileceği iki boş sayfası bulunması, ve pasaportun seyahat sonrasında 3 ay geçerliliğini koruması Polonya Konsolosluğu’nun özellikle üzerinde durduğu noktalardır. Ayrıca varsa geçerliliği bitmiş olan pasaportların ve vizelerin fotokopilerinin de bayan edilmesi oldukça önemlidir.
  • Evrak listeleri içinde oldukça önemli ikinci önceliği olan Polonya Schengen vize başvuru formunun tam ve doğru bilgilerle beyan edilmesi ve başvuru formunda beyan edilen bilgilerin başvuru dosyasına konulacak diğer bilgilerle bire bir örtüşmesi Polonya vize başvurusunun reddedilmemesi için oldukça önemlidir.
  • Polonya Evrak Listeleri içinde biri Polonya Schengen Vize başvuru formunda diğeri de Polonya vize işlemleri için oluşturulan dosyada yer almak için son üç ayda çekilmiş olan, 3,5×4,5 cm ölçülerinde oldukça kaliteli kağıtlara beyaz arka fonla basılmış olan biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir.
  • Polonya Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkes için geçerli olan seyahat sağlık sigorta poliçesi tüm seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin