Pakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

681

Pakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Pakistan VizesiPakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde yer alan evraklar yapılacak olan seyahatin en amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle de Pakistan seyahatin amacı ve süresi doğru bir şekilde belirlendikten sonra Pakistan vize işlemleri prosedürleri yapılması daha doğru olacaktır. Pakistan vize başvuruları Pakistan Vize Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne yapılabileceği gibi Pakistan temsilcilikleri ile işbirliği içinde olan akrediteli acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Pakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri hakkında doğru bilgi alabilmek için acenteler ya da vize merkezlerinden destek alınarak Pakistan vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi sürecin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Pakistan vizesi için gerekli olan bazı evrakların da acenteler ya da vize başvuru merkezleri bünyesinde de hazırlanabilmektedir. Pakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için de seyahat amacı ya da süresi ne olursa olsun herkesin hazırlaması zorunlu olan ana evraklar bulunmaktadır. Pakistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesçe düzenlenmesi zorunlu olan evraklar şunlardır:

  • 10 yıl içinde alınmış, Pakistan dönüşünde de geçerliliği devam eden, Pakistan vize işlemlerinin uygulanabileceği iki boş sayfası bulunan pasaport,
  • Pakistan vize başvuru formunun İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulmuş olması ve Pakistan vize talebinde bulunan kişinin ıslak imzası ile beyan edilmelidir.
  • Biyometrik özellikte, daha önce vize işlemleri için kullanılmayan ile 2 vesikalık fotoğraf herkesçe hazırlanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin