Özbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

618

Özbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri

Özbekistan VizesiÖzbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri yapılması düşünülen Özbekistan seyahatinin en amaçla ve ne kadar süreyle yapılacağına göre değişim göstermektedir. Yapılması planlanan Özbekistan seyahati için Özbekistan vizesi alınması, işlemlerin Özbekistan vize prosedürüne göre gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Yapılacak olan seyahatler kısa ve uzun olmak üzere süre bakımından kategorilere ayrılmaktadır. Kısa yapılacak olan seyahatler içinde yer alan Özbekistan Aile / Akraba ziyareti, Özbekistan turistik vize ve Özbekistan ticari vize için yapılması gereken başvururlar Özbekistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilebileceği gibi danışmanlık hizmeti ile destek veren acenteler ile vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Özbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde mutlaka olması gereken ve Özbekistan vizesi alınabilmesi için zorunlu olan teleks numarası ise Özbekistan’dan yollanmaktadır. Teleks numarası ortalama 10 ile 15 gün içinde onaylandığı için Özbekistan vize başvuruları bu süre göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Özbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri için de zorunlu olarak kişi ayrımı yapılmaksızın herkesin hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

  • Geçerliliği olan pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması, Özbekistan seyahati sonrasında geçerliliğinin devam etmesi ve vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.
  • Biyometrik özellikte 2 vesikalık fotoğraf,
  • Özbekistan’dan yollanması gereken teleks numarası,
  • Özbekistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olan Özbekistan vize başvuru formu,
  • Özbekistan Gerekli Belge ve Evrak Listeleri içinde herkesin hazırlaması gereken seyahat sağlık sigorta poliçesi mutlaka olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin